informatorbudowlany.plinformatorbudowlany.pl
Strona główna informatorbudowlany.pl Początek bloku Kontakt z informatorbudowlany.pl Regulamin informatorbudowlany.pl Cennik informatorbudowlany.pl Poczta z informatorbudowlany.pl
STRONA GŁÓWNA POCZTĄTEK BLOKU KONTAKT REGULAMIN CENNIK POCZTA
Aktualnie 47 gości
Logowanie
Login: 
Hasło: 
 Nie pamiętam hasła
Zarejestruj się:
Osoba fizyczna   Firma
Menu
Katalog firm
Katalog towarów
Kosztorysy budowlane
Tablica ogłoszeń
Tłumaczenia on-line
Kreatory
Katalog stron WWW
Procedury, Druki, Pliki
Wydarzenia
Bankowość
Biznes
Budownictwo
Ekonomia, finanse
IBB Estimator
IBB Estimator
Informatyka, internet
Komunikaty
Nieruchomości
Praca
Prawo
Prognozy
Rozmaitości
Targi
UE
Prawo
Poczta
Konsultanci
Witam, czekam na pytania odnośnie spraw technicznych portalu (chwilowo niedostępny, zostaw wiadomość, jeżeli chcesz otrzymać odpowiedź podaj adres e-mail)
Wiadomość poufna 
 
Reklama
Informacje
Fraza:  

Biurokracja wiąże ręce przedsiębiorcom

   Liczba formularzy wysyłanych miesięcznie przez polskich przedsiębiorców wynosi... 42,6 mln kartek, co przekłada się na 1,3 tys. ton papieru. Możliwość wysyłania dokumentów Internetem nie przyczyniła się zatem do zmniejszenia roli machiny biurokratycznej - pisze "Rzeczpospolita".


   Ogólna liczba formularzy wysyłanych przez przeciętną firmę zamyka się w liczbie 810, zaś koszt wysłania ich listem poleconym to 3 tys. zł. Wypełnianie tych dokumentów przez jedną osobę zajmuje 72 tys. godzin.
   ZUS i Ministerstwo Finansów ujawniły, że roczny nakład drukowanych przez nie formularzy wynosi 81 mln, zaś suma wspólnych kosztów z tego wynikających to 2,6 mln zł.
   Za przykład niech posłuży deklaracja PIT-8/11, bez której przedsiębiorca nie rozliczy się z podatku. Trzeba ją przygotować w trzech egzemplarzach (podatnik, urząd skarbowy, wewnętrzna dokumentacja), które w ciagu roku sięgają liczby 43,8 mln.
   Najlepiej na biurokracji wychodzi Poczta Polska, gdyż na wysyłaniu wszelkiej maści dokumentów zarabia około 60 mln zł rocznie.Źródło: Bankier.pl - Polski Portal Finansowy
Dodał: pp

Data dodania: 05-05-2005

© 2003-2006 informatorbudowlany.pl kontakt problemy techniczne wyszukiwarka partnerzy zgłoś błąd

Nowe zasady dotyczące cookies. Aby nasza strona lepiej spełniała Państwa oczekiwania wykorzystujemy pliki cookies. Informujemy, że można zablokować zapisywanie ciasteczek, zmieniajšc ustawienia przeglšdarki. Szczegółowe informacje.