informatorbudowlany.plinformatorbudowlany.pl
Strona główna informatorbudowlany.pl Początek bloku Kontakt z informatorbudowlany.pl Regulamin informatorbudowlany.pl Cennik informatorbudowlany.pl Poczta z informatorbudowlany.pl
STRONA GŁÓWNA POCZTĄTEK BLOKU KONTAKT REGULAMIN CENNIK POCZTA
Aktualnie 81 gości
Logowanie
Login: 
Hasło: 
 Nie pamiętam hasła
Zarejestruj się:
Osoba fizyczna   Firma
Menu
Katalog firm
Katalog towarów
Kosztorysy budowlane
Tablica ogłoszeń
Tłumaczenia on-line
Kreatory
Katalog stron WWW
Procedury, Druki, Pliki
Wydarzenia
Bankowość
Biznes
Budownictwo
Ekonomia, finanse
IBB Estimator
IBB Estimator
Informatyka, internet
Komunikaty
Nieruchomości
Praca
Prawo
Prognozy
Rozmaitości
Targi
UE
Prawo
Poczta
Konsultanci
Witam, czekam na pytania odnośnie spraw technicznych portalu (chwilowo niedostępny, zostaw wiadomość, jeżeli chcesz otrzymać odpowiedź podaj adres e-mail)
Wiadomość poufna 
 
Reklama
Informacje
Fraza:  

Błędy w rządowych umowach blokują unijną pomoc dla polskich firm

   Mimo obaw o wykorzystanie unijnych funduszy, przedsiębiorcy nie mieli większych problemów z przygotowaniem wniosków. Teraz chcą wdrażać swoje pomysły w życie, jednak fatalnie przygotowane przez Ministerstwo Gospodarki umowy uniemożliwiają ich podpisanie i uzyskanie kredytów bankowych - informuje "Gazeta Wyborcza".
   Kilkanaście tysięcy małych firm ubiega się w całym kraju o dofinansowanie swoich projektów środkami z Unii Europejskiej. Regionalne agencje rozwoju rozstrzygnęły już w styczniu, które z firm zasługują na pomoc z UE. Jednak umów z nimi wciąż nie podpisano, ponieważ przygotowany przez Ministerstwo Gospodarki wzór umowy jest naszpikowany błędami.
   Tymczasem przedsiębiorcy bez podpisanych umów nie otrzymają kredytów bankowych na realizację opisanych we wnioskach projektów. "Bez ministerialnej umowy bank nie chce w ogóle ze mną rozmawiać" - twierdzi gdański przedsiębiorca cytowany przez "Gazetę Wyborczą".
   Opóźnienia spowodowane błędami w umowach spowodują, że przedsiębiorcy poniosą wymierne straty. Tymczasem poprawianie błędów przez Ministerstwo Gospodarki nie będzie trwało krótko. Na nowy wzór umów będzie trzeba czekać co najmniej do początku czerwca. Aby zmienić każdy najmniejszy błąd umowa musi przejść całą procedurę konsultacji, uzgodnień międzyresortowych oraz publikacji w Dzienniku Ustaw.Źródło: Bankier.pl - Polski Portal Finansowy
Dodał: pp

Data dodania: 04-05-2005

© 2003-2006 informatorbudowlany.pl kontakt problemy techniczne wyszukiwarka partnerzy zgłoś błąd

Nowe zasady dotyczące cookies. Aby nasza strona lepiej spełniała Państwa oczekiwania wykorzystujemy pliki cookies. Informujemy, że można zablokować zapisywanie ciasteczek, zmieniajšc ustawienia przeglšdarki. Szczegółowe informacje.