informatorbudowlany.plinformatorbudowlany.pl
Strona główna informatorbudowlany.pl Początek bloku Kontakt z informatorbudowlany.pl Regulamin informatorbudowlany.pl Cennik informatorbudowlany.pl Poczta z informatorbudowlany.pl
STRONA GŁÓWNA POCZTĄTEK BLOKU KONTAKT REGULAMIN CENNIK POCZTA
Aktualnie 71 gości
Logowanie
Login: 
Hasło: 
 Nie pamiętam hasła
Zarejestruj się:
Osoba fizyczna   Firma
Menu
Katalog firm
Katalog towarów
Kosztorysy budowlane
Tablica ogłoszeń
Tłumaczenia on-line
Kreatory
Katalog stron WWW
Procedury, Druki, Pliki
Wydarzenia
Bankowość
Biznes
Budownictwo
Ekonomia, finanse
IBB Estimator
IBB Estimator
Informatyka, internet
Komunikaty
Nieruchomości
Praca
Prawo
Prognozy
Rozmaitości
Targi
UE
Prawo
Poczta
Konsultanci
Witam, czekam na pytania odnośnie spraw technicznych portalu (chwilowo niedostępny, zostaw wiadomość, jeżeli chcesz otrzymać odpowiedź podaj adres e-mail)
Wiadomość poufna 
 
Reklama
Informacje
Fraza:  

Czy od dotacji trzeba płacić podatek VAT?
   Ministerstwo Finansów robi wszystko, aby nie udzielić jasnej odpowiedzi na pytanie, czy od dotacji trzeba płacić podatek VAT. - Agencja płaci VAT, ponieważ według urzędu skarbowego jest to dotacja na sfinansowanie kosztów działalności - mówi Roma Sarzyńska z Agencji Rozwoju Przemysłu.
   Podatniczka zwróciła się do Ministerstwa Finansów z pytaniem, czy korzystający z dotacji unijnych muszą zapłacić od uzyskanego wsparcia podatek VAT. Ministerstwo Finansów unika podania jednoznacznej odpowiedzi, przerzucając odpowiedzialność za podjęcie decyzji o obciążeniu dotacji podatkiem VAT na poszczególne urzędy skarbowe. W efekcie realna wielkość otrzymanej dotacji będzie zależała od lokalizacji firmy. Część urzędów skarbowych podejmie być może decyzję korzystną dla firm, pozostałe pewnie nie. Dotychczasowe doświadczenia pokazują, że może być różnie. Na przykład płacenia podatku VAT od dotacji nie uniknęła Agencja Rozwoju Przemysłu. 
   VAT trzeba odprowadzać od dotacji, która wpływa bezpośrednio na obniżenie ceny świadczonych usług lub dostarczanych towarów. Dotacje, które otrzymujemy, przeznaczamy na cele nie związane z takimi działaniami, w związku z tym - zgodnie z zapisami ustawy - nie odprowadzamy podatku VAT od dotacji - mówi Monika Karwat-Bury z Polskiej Agencji Rozwoju Przedsiębiorczości. 
   Uważam, że dotacja do zakupu urządzenia nie powinna być opodatkowana VAT, ponieważ nie ma bezpośredniego wpływu na poziom ceny. Podobnie dotacja pokrywająca koszty działalności -wyjaśnia Tomasz Michalik, doradca podatkowy w MDDP.


Źródło: Bankier.pl - Polski Portal Finansowy
Dodał: pp

Data dodania: 03-05-2005

© 2003-2006 informatorbudowlany.pl kontakt problemy techniczne wyszukiwarka partnerzy zgłoś błąd

Nowe zasady dotyczące cookies. Aby nasza strona lepiej spełniała Państwa oczekiwania wykorzystujemy pliki cookies. Informujemy, że można zablokować zapisywanie ciasteczek, zmieniajšc ustawienia przeglšdarki. Szczegółowe informacje.