informatorbudowlany.plinformatorbudowlany.pl
Strona główna informatorbudowlany.pl Początek bloku Kontakt z informatorbudowlany.pl Regulamin informatorbudowlany.pl Cennik informatorbudowlany.pl Poczta z informatorbudowlany.pl
STRONA GŁÓWNA POCZTĄTEK BLOKU KONTAKT REGULAMIN CENNIK POCZTA
Aktualnie 43 gości
Logowanie
Login: 
Hasło: 
 Nie pamiętam hasła
Zarejestruj się:
Osoba fizyczna   Firma
Menu
Katalog firm
Katalog towarów
Kosztorysy budowlane
Tablica ogłoszeń
Tłumaczenia on-line
Kreatory
Katalog stron WWW
Procedury, Druki, Pliki
Wydarzenia
Bankowość
Biznes
Budownictwo
Ekonomia, finanse
IBB Estimator
IBB Estimator
Informatyka, internet
Komunikaty
Nieruchomości
Praca
Prawo
Prognozy
Rozmaitości
Targi
UE
Prawo
Poczta
Konsultanci
Witam, czekam na pytania odnośnie spraw technicznych portalu (chwilowo niedostępny, zostaw wiadomość, jeżeli chcesz otrzymać odpowiedź podaj adres e-mail)
Wiadomość poufna 
 
Reklama
Informacje
Fraza:  

Po wejściu do UE coraz mniej bankructw polskich firm
   W pierwszym kwartale 2005 roku zanotowano 196 przypadków upadłości polskich firm. Nie potwierdziły się przewidywania niektórych środowisk, że wejście do Unii Europejskiej zaszkodzi interesom polskich przedsiębiorców.


   Coface Intercredit przygotowała kolejny raport na temat przypadków niewypłacalności firm w Polsce. Wynika z niego, iż w pierwszym kwartale br. zanotowano zaledwie 196 przypadków niewypłacalności firm. Jest to o 39,5 proc. mniej niż w analogicznym okresie poprzedniego roku. Wprawdzie liczba składanych wniosków o upadłość jest wyraźnie większa, ale zdaniem analityków wynika to z faktu, iż wielu wierzycieli traktuje złożenie w sądzie wniosku o upadłość jako narzędzie mobilizacji dłużnika do zapłaty przeterminowanej należności. Wnioski te są później wycofywane przez samego składającego.
   Wyniki I kwartału potwierdzają utrzymywanie się tendencji spadku upadłości, obserwowanej od ponad roku.
   - Na wejściu naszego kraju do Unii skorzystało wielu polskich przedsiębiorców. Okazali się być dobrze przygotowani do ekspansji na unijne rynki. Nie potwierdziły się natomiast obawy niektórych gremiów przewidujące masowe upadłości, szczególnie w sektorach związanych z produkcją i przetwarzaniem żywności - komentuje Artur Wiśniewski, wiceprezes Coface Intercredit.
   Najwięcej upadłości zarejestrowano w handlu hurtowym - 23 proc. wszystkich przypadków niewypłacalności. Na drugim miejscu plasuje się budownictwo -
22, 6 proc., a na trzecim handel detaliczny - 8,9. We wszystkich tych branżach odnotowano istotny spadek bankructw. Pomimo ogólnie pozytywnej tendencji istnieją jednak branże, których kondycja pogorszyła się w stosunku do roku ubiegłego. Są to: rekreacja, kultura i sport - 60 proc. więcej upadłości, agencje turystyczne - 25 proc. i pośrednictwo finansowe - także 25 proc. więcej przypadków niewypłacalności.
   - Obserwujemy wiele pozytywnych zmian po wejściu do struktur unijnych. Przede wszystkim poprawiła się dycyplina płatnicza polskich firm, które coraz częściej korzystają z narzędzi ochrony należności - twierdzi Artur Wiśniewski.


Źródło: Bankier.pl - Polski Portal Finansowy
Dodał: pp

Data dodania: 28-04-2005

© 2003-2006 informatorbudowlany.pl kontakt problemy techniczne wyszukiwarka partnerzy zgłoś błąd

Nowe zasady dotyczące cookies. Aby nasza strona lepiej spełniała Państwa oczekiwania wykorzystujemy pliki cookies. Informujemy, że można zablokować zapisywanie ciasteczek, zmieniajšc ustawienia przeglšdarki. Szczegółowe informacje.