informatorbudowlany.plinformatorbudowlany.pl
Strona główna informatorbudowlany.pl Początek bloku Kontakt z informatorbudowlany.pl Regulamin informatorbudowlany.pl Cennik informatorbudowlany.pl Poczta z informatorbudowlany.pl
STRONA GŁÓWNA POCZTĄTEK BLOKU KONTAKT REGULAMIN CENNIK POCZTA
Aktualnie 68 gości
Logowanie
Login: 
Hasło: 
 Nie pamiętam hasła
Zarejestruj się:
Osoba fizyczna   Firma
Menu
Katalog firm
Katalog towarów
Kosztorysy budowlane
Tablica ogłoszeń
Tłumaczenia on-line
Kreatory
Katalog stron WWW
Procedury, Druki, Pliki
Wydarzenia
Bankowość
Biznes
Budownictwo
Ekonomia, finanse
IBB Estimator
IBB Estimator
Informatyka, internet
Komunikaty
Nieruchomości
Praca
Prawo
Prognozy
Rozmaitości
Targi
UE
Prawo
Poczta
Konsultanci
Witam, czekam na pytania odnośnie spraw technicznych portalu (chwilowo niedostępny, zostaw wiadomość, jeżeli chcesz otrzymać odpowiedź podaj adres e-mail)
Wiadomość poufna 
 
Reklama
Informacje
Fraza:  

E-faktury mogą pozostać tylko na papierze
   Propozycje resortu finansów mogą zablokować stosowanie w Polsce e-faktur - alarmują eksperci. Resort finansów uspokaja. Polska Izba Informatyki i Telekomunikacji (PIIiT) debatowała wczoraj nad projektem rozporządzenia Ministerstwa Finansów (MF) w sprawie umożliwienia stosowania w Polsce faktur elektronicznych. 
   E-faktury pozwoliłyby firmom znacznie obniżyć koszty, oszczędzić czas, ułatwić logistykę. W połowie kwietnia resort finansów przesłał projekt do uzgodnień międzyresortowych oraz do konsultacji PIIiT. Wczoraj izba zaprezentowała „PB” opinię o propozycjach MF. Jej zdaniem, zapisy projektu są... gorsze od regulacji obecnie obowiązujących i mogą wręcz zablokować rozwój e-fakturowania w Polsce.   Największym problemem wynikającym z tego rozporządzenia jest konieczność opatrywania każdej e-faktury tzw. kwalifikowanym podpisem elektronicznym. Taki podpis nie jest prawie w Polsce wykorzystywany z powodu jego wysokich kosztów. Resort finansów chce wymóc jego upowszechnienie, uzależniając od jego stosowania skuteczność e-faktur. Proszę jednak zauważyć, że obecnie nie ma obowiązku ręcznego podpisywania faktur papierowych. Po co więc ten kwalifikowany e-podpis? — zastanawia się Wiesław Paluszyński, członek rady PIIiT. 

   Takie postawienie sprawy przez MF nie pozwoli na stosowanie e-fakturowania na szeroką skalę. To po prostu nie będzie się opłacać. E-system byłby bardziej restrykcyjny niż papierowy — mówi Wiesław Paluszyński. 

   Dyrektywa unijna pozostawia państwom członkowskim wybór. Nie narzuca obowiązku kwalifikowanego e-podpisu. W niektórych krajach przepisy są tak liberalne, że e-faktury mogą być wystawiane i przesyłane nawet e-mailem. W Polsce należałoby dać firmom wybór i dopuścić kilka technologii.

Wiesław Paluszyński informuje, że PIIiT wystąpi do MF o wykreślenie z rozporządzenia zapisów o kwalifikowanym e-podpisie.


Źródło: Bankier.pl - Polski Portal Finansowy
Dodał: pp

Data dodania: 26-04-2005

© 2003-2006 informatorbudowlany.pl kontakt problemy techniczne wyszukiwarka partnerzy zgłoś błąd

Nowe zasady dotyczące cookies. Aby nasza strona lepiej spełniała Państwa oczekiwania wykorzystujemy pliki cookies. Informujemy, że można zablokować zapisywanie ciasteczek, zmieniajšc ustawienia przeglšdarki. Szczegółowe informacje.