informatorbudowlany.plinformatorbudowlany.pl
Strona główna informatorbudowlany.pl Początek bloku Kontakt z informatorbudowlany.pl Regulamin informatorbudowlany.pl Cennik informatorbudowlany.pl Poczta z informatorbudowlany.pl
STRONA GŁÓWNA POCZTĄTEK BLOKU KONTAKT REGULAMIN CENNIK POCZTA
Aktualnie 1 gość
Logowanie
Login: 
Hasło: 
 Nie pamiętam hasła
Zarejestruj się:
Osoba fizyczna   Firma
Menu
Katalog firm
Katalog towarów
Kosztorysy budowlane
Tablica ogłoszeń
Tłumaczenia on-line
Kreatory
Katalog stron WWW
Procedury, Druki, Pliki
Wydarzenia
Bankowość
Biznes
Budownictwo
Ekonomia, finanse
IBB Estimator
IBB Estimator
Informatyka, internet
Komunikaty
Nieruchomości
Praca
Prawo
Prognozy
Rozmaitości
Targi
UE
Prawo
Poczta
Konsultanci
Witam, czekam na pytania odnośnie spraw technicznych portalu (chwilowo niedostępny, zostaw wiadomość, jeżeli chcesz otrzymać odpowiedź podaj adres e-mail)
Wiadomość poufna 
 
Reklama
Informacje
Fraza:  

Google zwiększa zyski sześciokrotnie, coraz więcej zarabiają partnerzy wyszukiwarki
   Google, spółka zarządzająca największą w internecie wyszukiwarką, poinformowała o sześciokrotnym wzroście zysków w I kwartale tego roku w stosunku do tego samego kwartału sprzed roku. Wszystko dzięki coraz częstszej klikalności internautów w reklamy znajdujące się w Google.
   Google zarobiło w pierwszych trzech miesiącach tego roku 369,2 mln dolarów. Wynik ten bardzo dobrze się prezentuje na tle 64 mln dolarów zarobionych w I kwartale 2004 roku. Wszystko to przy przychodach wynoszących 1,26 mld dolarów, co oznacza ich podwojenie.
   Analitycy określają wyniki Google jako „znakomite”. „Oni mają ludzi na całym świecie, którzy tylko klikają” agencja Reutera cytuje słowa Roberta Luttsa z Cabot Money Management.
   Wyniki ogłoszone przez Google były o wiele lepsze od przewidywań analityków, a inwestorzy niemal od razu zareagowali na informacje windując kurs spółki o blisko 10% w notowaniach posesyjnych.


   Głównym źródłem zarobków Google są reklamy, które umieszczane są na stronach wyszukiwarki. Google może wypracowywać tak gigantyczne zyski, ponieważ wśród internautów uważana jest za najlepszą wyszukiwarkę w internecie. Dlatego internauci używają stron www.google.com znacznie chętniej, niż jakichkolwiek innych do wyszukiwania informacji. Ponieważ jednocześnie Google jest uważane za stronę przyjazną użytkownikom internetu, a reklamy umieszczane w wyszukiwarce nie są nachalne, tym chętniej internauci korzystają z niej.
   Google poinformowało, że w I kwartale tego roku partnerzy serwisu, którzy umieszczali reklamy Google na swoich stronach, zarobili w sumie 462 mln dolarów. Kwota jest to ogromna, ale ma procentowo niższy udział w przychodach Google, niż miało to miejsce w ubiegłym roku. Dzięki temu rentowność spółki wzrosła do 35,2 do 23,8%.
   Z wypowiedzi szefa Google Erica Schmitda wynika, że siłą napędową spółki są przedsięwzięcia uruchamiane za granicą. Przykładem jest umowa spółki z AIL Europe, która dała znacznie wyższe zyski, niż przewidywano.


Źródło: Bankier.pl - Polski Portal Finansowy
Dodał: pp

Data dodania: 25-04-2005

© 2003-2006 informatorbudowlany.pl kontakt problemy techniczne wyszukiwarka partnerzy zgłoś błąd

Nowe zasady dotyczące cookies. Aby nasza strona lepiej spełniała Państwa oczekiwania wykorzystujemy pliki cookies. Informujemy, że można zablokować zapisywanie ciasteczek, zmieniajšc ustawienia przeglšdarki. Szczegółowe informacje.