informatorbudowlany.plinformatorbudowlany.pl
Strona główna informatorbudowlany.pl Początek bloku Kontakt z informatorbudowlany.pl Regulamin informatorbudowlany.pl Cennik informatorbudowlany.pl Poczta z informatorbudowlany.pl
STRONA GŁÓWNA POCZTĄTEK BLOKU KONTAKT REGULAMIN CENNIK POCZTA
Aktualnie 79 gości
Logowanie
Login: 
Hasło: 
 Nie pamiętam hasła
Zarejestruj się:
Osoba fizyczna   Firma
Menu
Katalog firm
Katalog towarów
Kosztorysy budowlane
Tablica ogłoszeń
Tłumaczenia on-line
Kreatory
Katalog stron WWW
Procedury, Druki, Pliki
Wydarzenia
Bankowość
Biznes
Budownictwo
Ekonomia, finanse
IBB Estimator
IBB Estimator
Informatyka, internet
Komunikaty
Nieruchomości
Praca
Prawo
Prognozy
Rozmaitości
Targi
UE
Prawo
Poczta
Konsultanci
Witam, czekam na pytania odnośnie spraw technicznych portalu (chwilowo niedostępny, zostaw wiadomość, jeżeli chcesz otrzymać odpowiedź podaj adres e-mail)
Wiadomość poufna 
 
Reklama
Informacje
Fraza:  

Polska może stracić 12 mld zł z unijnego budżetu
   Kierujący pracami Unii Luksemburg zaproponował nowy projekt unijnego budżetu na lata 2007-2013. Cięcia uderzą głównie w nowe kraje Unii Europejskiej. W porównaniu do propozycji Komisji Europejskiej według nowego projektu Polska może stracić 12 mld zł funduszy strukturalnych – poinformowała Rzeczpospolita.
   Według nowego projektu zostanie zmniejszony limit funduszy strukturalnych. Obecnie każdy kraj może wykorzystać środki sięgające do 4% jego dochodu narodowego, po zmianie tak wysoki limit pozostałby tylko dla krajów w których dochód na mieszkańca jest niższy niż 40% średniej unijnej. 
   Polska, w której dochód na mieszkańca obecnie przekracza 45% unijnej średniej prawdopodobnie otrzymałaby limit 3,8%, a to oznacza zmniejszenie funduszy o 3 mld euro. W przypadku Czechów limit wyniósłby prawdopodobnie 3,4%, Węgrom zmniejszono by limit do 3,5%, a Słowacji do 3,7%.
   Zmiana nie uderza w starych członków Unii Europejskiej, którzy w większości nie korzystają z funduszy strukturalnych, bądź jak Hiszpania nigdy nie wykorzystały limitu 4% PKB.
   Nowa propozycja budżetu będzie dyskutowana na poniedziałkowym posiedzeniu Rady Ministrów Spraw Zagranicznych w Luksemburgu Polska oprotestuje nową propozycję wspólnego budżetu i prawdopodobnie może liczyć na wsparcie krajów Grupy Wyszechradzkiej. Polska stara się także o poparcie państw bałtyckich


Źródło: Bankier.pl - Polski Portal Finansowy
Dodał: pp

Data dodania: 25-04-2005

© 2003-2006 informatorbudowlany.pl kontakt problemy techniczne wyszukiwarka partnerzy zgłoś błąd

Nowe zasady dotyczące cookies. Aby nasza strona lepiej spełniała Państwa oczekiwania wykorzystujemy pliki cookies. Informujemy, że można zablokować zapisywanie ciasteczek, zmieniajšc ustawienia przeglšdarki. Szczegółowe informacje.