informatorbudowlany.plinformatorbudowlany.pl
Strona główna informatorbudowlany.pl Początek bloku Kontakt z informatorbudowlany.pl Regulamin informatorbudowlany.pl Cennik informatorbudowlany.pl Poczta z informatorbudowlany.pl
STRONA GŁÓWNA POCZTĄTEK BLOKU KONTAKT REGULAMIN CENNIK POCZTA
Aktualnie 69 gości
Logowanie
Login: 
Hasło: 
 Nie pamiętam hasła
Zarejestruj się:
Osoba fizyczna   Firma
Menu
Katalog firm
Katalog towarów
Kosztorysy budowlane
Tablica ogłoszeń
Tłumaczenia on-line
Kreatory
Katalog stron WWW
Procedury, Druki, Pliki
Wydarzenia
Bankowość
Biznes
Budownictwo
Ekonomia, finanse
IBB Estimator
IBB Estimator
Informatyka, internet
Komunikaty
Nieruchomości
Praca
Prawo
Prognozy
Rozmaitości
Targi
UE
Prawo
Poczta
Konsultanci
Witam, czekam na pytania odnośnie spraw technicznych portalu (chwilowo niedostępny, zostaw wiadomość, jeżeli chcesz otrzymać odpowiedź podaj adres e-mail)
Wiadomość poufna 
 
Reklama
Informacje
Fraza:  

Kiedy zwrot VAT-u na materiały budowlane?
   Już trzy miesiące temu połączone sejmowe komisje zaaprobowały projekt ustawy, która zakłada zwrot części VAT na materiały budowlane. Mimo to wciąż nie odbyło się II czytanie tego projektu.
   Projekt pojawił się w związku z podniesieniem stawek podatku VAT na materiały budowlane z 7 do 22%. Ta podwyżka wynikała z kolei z konieczności dostosowania jeszcze przed akcesją naszego prawa do przepisów unijnych. Przedstawiciele rządu zapowiadali wówczas, że niebawem zostaną opracowane mechanizmy rekompensujące. Miała je wprowadzić właśnie ustawa o zwrocie VAT. Zgodnie z jej założeniami, osoby budujące domu w tzw. systemie gospodarskim, czyli własnymi siłami, mogłyby odzyskiwać różnicę między 22-, a 7-proc. podatkiem VAT zapłaconym przy zakupie materiałów budowlanych. Po prawie roku prac parlamentarnych, 20 stycznia br. posłowie z połączonych komisji: Finansów Publicznych oraz Infrastruktury przyjęli sprawozdanie i wniosek do Sejmu o uchwalenie rzeczonej ustawy. Mimo że od tamtego czasu upłynęły trzy miesiące, projekt nadal czeka na drugie czytanie. 
   W opinii Ryszarda Kowalskiego, prezesa Związku Pracodawców-Producentów Materiałów dla Budownictwa, rząd prowadzi politykę uchylania się od odpowiedzialności za problemy mieszkaniowe.

Źródło: Bankier.pl - Polski Portal Finansowy
Dodał: pp

Data dodania: 21-04-2005

© 2003-2006 informatorbudowlany.pl kontakt problemy techniczne wyszukiwarka partnerzy zgłoś błąd

Nowe zasady dotyczące cookies. Aby nasza strona lepiej spełniała Państwa oczekiwania wykorzystujemy pliki cookies. Informujemy, że można zablokować zapisywanie ciasteczek, zmieniajšc ustawienia przeglšdarki. Szczegółowe informacje.