informatorbudowlany.plinformatorbudowlany.pl
Strona główna informatorbudowlany.pl Początek bloku Kontakt z informatorbudowlany.pl Regulamin informatorbudowlany.pl Cennik informatorbudowlany.pl Poczta z informatorbudowlany.pl
STRONA GŁÓWNA POCZTĄTEK BLOKU KONTAKT REGULAMIN CENNIK POCZTA
Aktualnie 75 gości
Logowanie
Login: 
Hasło: 
 Nie pamiętam hasła
Zarejestruj się:
Osoba fizyczna   Firma
Menu
Katalog firm
Katalog towarów
Kosztorysy budowlane
Tablica ogłoszeń
Tłumaczenia on-line
Kreatory
Katalog stron WWW
Procedury, Druki, Pliki
Wydarzenia
Bankowość
Biznes
Budownictwo
Ekonomia, finanse
IBB Estimator
IBB Estimator
Informatyka, internet
Komunikaty
Nieruchomości
Praca
Prawo
Prognozy
Rozmaitości
Targi
UE
Prawo
Poczta
Konsultanci
Witam, czekam na pytania odnośnie spraw technicznych portalu (chwilowo niedostępny, zostaw wiadomość, jeżeli chcesz otrzymać odpowiedź podaj adres e-mail)
Wiadomość poufna 
 
Reklama
Informacje
Fraza:  

Wolne miejsca pracy w fińskim przemyśle
   Kilkadziesiąt tysięcy miejsc pracy w przemyśle zwolni się w najbliższych latach w Finlandii. Szanse na nie mają Polacy, których rekrutować będzie fińska VPS Henkilöstöpalvelu. To największa fińska agencja pośrednictwa pracy, która właśnie otworzyła biuro w Warszawie. Dlaczego Finowie wybrali Polskę?
   - Bo jesteście w Unii Europejskiej i macie tu duże bezrobocie, więc będzie z kogo wybierać - mówi Kalervo Pekkola z warszawskiego oddziału VPS. A fiński apetyt jest ogromny. - Potrzebujemy pracowników nie tylko do Finlandii, ale też do innych krajów Unii - dodaje Pekkola.
   VPS poszukuje pracowników przemysłu metalowego, w tym stoczniowców. Potrzebni są spawacze, budowniczy statków, operatorzy specjalistycznych maszyn stoczniowych, mechanicy i instalatorzy maszyn. - Według szacunków naszych ekspertów w Finlandii do 2007 r. zwolni się ok. 20 tys. miejsc pracy w przemyśle metalowym - mówi Pekkola.
   Już teraz w Finlandii brakuje tysięcy wyspecjalizowanych robotników, np. od obróbki stali czy hydraulików.
   Pierwsze ogłoszenia o pracy ukażą się wkrótce w internecie i w gazetach. Nie wiadomo jeszcze dokładnie, w których i kiedy. Agencja nie chce jeszcze zdradzić szczegółów, bo w Polsce jest od miesiąca i dopiero organizuje tu swoje biuro.
   Wymagania nie są wyśrubowane - liczy się doświadczenie i podstawowa znajomość języka angielskiego lub niemieckiego.
   Polacy będą pracować na tych samych warunkach i za tę samą pensję co Finowie. - Wysokość stawek i świadczenia socjalne są negocjowane ze związkami zawodowymi danej branży - mówi Pekkola. W zależności od rodzaju pracy stawka godzinna w Finlandii waha się od siedmiu euro (tyle zarabia np. sprzątaczka) do 13 euro dla spawaczy czy specjalistów od obróbki metalu.
   Umowy będą zawierane zarówno na krótki czas (np. trzy miesiące), jak też na rok lub dłużej.
   VPS Henkilöstöpalvelu ma też swoje oddziały w Szwecji i Estonii. W ciągu najbliższego roku czy dwóch lat otworzy je też w innych krajach bałtyckich.


Źródło: Wyborcza (gazeta.pl) - Gazeta ogólnopolska
Dodał: pp

Data dodania: 16-04-2005

© 2003-2006 informatorbudowlany.pl kontakt problemy techniczne wyszukiwarka partnerzy zgłoś błąd

Nowe zasady dotyczące cookies. Aby nasza strona lepiej spełniała Państwa oczekiwania wykorzystujemy pliki cookies. Informujemy, że można zablokować zapisywanie ciasteczek, zmieniajšc ustawienia przeglšdarki. Szczegółowe informacje.