informatorbudowlany.plinformatorbudowlany.pl
Strona główna informatorbudowlany.pl Początek bloku Kontakt z informatorbudowlany.pl Regulamin informatorbudowlany.pl Cennik informatorbudowlany.pl Poczta z informatorbudowlany.pl
STRONA GŁÓWNA POCZTĄTEK BLOKU KONTAKT REGULAMIN CENNIK POCZTA
Aktualnie 51 gości
Logowanie
Login: 
Hasło: 
 Nie pamiętam hasła
Zarejestruj się:
Osoba fizyczna   Firma
Menu
Katalog firm
Katalog towarów
Kosztorysy budowlane
Tablica ogłoszeń
Tłumaczenia on-line
Kreatory
Katalog stron WWW
Procedury, Druki, Pliki
Wydarzenia
Bankowość
Biznes
Budownictwo
Ekonomia, finanse
IBB Estimator
IBB Estimator
Informatyka, internet
Komunikaty
Nieruchomości
Praca
Prawo
Prognozy
Rozmaitości
Targi
UE
Prawo
Poczta
Konsultanci
Witam, czekam na pytania odnośnie spraw technicznych portalu (chwilowo niedostępny, zostaw wiadomość, jeżeli chcesz otrzymać odpowiedź podaj adres e-mail)
Wiadomość poufna 
 
Reklama
Informacje
Fraza:  

Biznesowy bieg z przeszkodami

   Według raportu Banku Światowego, dotyczącego barier w rozwoju przedsiębiorczości, prowadzenie działalności gospodarczej w Polsce jest coraz trudniejsze.


   Wielki problem to rejestracja firmy, zajmująca minimum miesiąc. Gdyby upowszechniony został przy tej procedurze internet, można by ja skrócić do... kilku godzin. W tym celu należy jednak stworzyć wspólny punkt dla przedsiębiorców i odsunąć sądy od udziału w rejestracji. Dodatkową wygodą jest natychmiastowe uzyskanie półrocznego zezwolenia na sprzedaż alkoholu lub prowadzenie apteki, a po zbadaniu przez urzędników zgodności z wymaganiami - przedłużenie zezwolenia.
   Bank Światowy skrytykował ponadto brak standardowych dokumentów rejestracyjnych. Obecnie każdy polski urząd ma własne.
   Kolejny problem dotyczy funduszy na rozpoczęcie działalności. Muszą się one zamykać w kwocie 50 tys. zł. Dla kontrastu warto dodać, że Francja i Kanada zrezygnowały z limitu kapitału dla nowicjuszy w biznesie.
   Największą przeprawą dla naszych przedsiębiorców jest załatwianie spraw w sądzie, gdyż sprawa o odzyskanie pieniędzy od kontrahenta trwa tysiąc dni - bez gwarancji sukcesu. Unijny standard wynosi 280 dni (!).
   Według ekspertów z Banku Światowego do rozwoju przedsiębiorczości przyczynia się liberalizacja rynku pracy, warto więc upowszechniać umowy o pracę na część etatu, przedłużać je na czas określony i zrezygnować z wymogu zwalniania pracowników za zgodą związków zawodowych.Źródło: Bankier.pl - Polski Portal Finansowy
Dodał: pp

Data dodania: 16-04-2005

© 2003-2006 informatorbudowlany.pl kontakt problemy techniczne wyszukiwarka partnerzy zgłoś błąd

Nowe zasady dotyczące cookies. Aby nasza strona lepiej spełniała Państwa oczekiwania wykorzystujemy pliki cookies. Informujemy, że można zablokować zapisywanie ciasteczek, zmieniajšc ustawienia przeglšdarki. Szczegółowe informacje.