informatorbudowlany.plinformatorbudowlany.pl
Strona główna informatorbudowlany.pl Początek bloku Kontakt z informatorbudowlany.pl Regulamin informatorbudowlany.pl Cennik informatorbudowlany.pl Poczta z informatorbudowlany.pl
STRONA GŁÓWNA POCZTĄTEK BLOKU KONTAKT REGULAMIN CENNIK POCZTA
Aktualnie 69 gości
Logowanie
Login: 
Hasło: 
 Nie pamiętam hasła
Zarejestruj się:
Osoba fizyczna   Firma
Menu
Katalog firm
Katalog towarów
Kosztorysy budowlane
Tablica ogłoszeń
Tłumaczenia on-line
Kreatory
Katalog stron WWW
Procedury, Druki, Pliki
Wydarzenia
Bankowość
Biznes
Budownictwo
Ekonomia, finanse
IBB Estimator
IBB Estimator
Informatyka, internet
Komunikaty
Nieruchomości
Praca
Prawo
Prognozy
Rozmaitości
Targi
UE
Prawo
Poczta
Konsultanci
Witam, czekam na pytania odnośnie spraw technicznych portalu (chwilowo niedostępny, zostaw wiadomość, jeżeli chcesz otrzymać odpowiedź podaj adres e-mail)
Wiadomość poufna 
 
Reklama
Informacje
Fraza:  

Hutchinson walczy o polski rynek, rozmowy przez komórki mogą znacznie potanieć

   Dziewiątego maja ma zostać ogłoszona decyzja o przyznaniu czwartej licencji na świadczenie usług telefonii komórkowej w Polsce. Swoje oferty w przetargu złożyło 5 firm, z których 4 były znane, a piąta pozostawała tajemnicą. Teraz wiadomo już jednak, że za tajemniczym Qiana Investments stoi światowy gigant telekomunikacyjny Hutchinson Whampoa – informuje „Gazeta Wyborcza”.
   Hutchinson Whampoa jest największym na świecie operatorem usług UMTS i jednocześnie pionierem w świadczeniu tego typu usług. Firma zainwestowała już na całym świecie 20 mld dolarów w rozwój sieci trzeciej generacji.
   Hutchinson zakładał, że z nowej generacji połączeń telefonicznych oferujących dostęp do przekazów wideofonicznych i szybkiego internetu będą korzystali przede wszystkim biznesmeni. Okazuje się jednak, że tego typu usługami bardzo zainteresowana jest także młodzież. Co ważne, Hutchinson podbija rynek nie tylko nowymi usługami, ale także tańszymi niż u konkurentów połączeniami telefonicznymi. Przykładowo w Wielkiej Brytanii, gdzie rynek był już nasycony i podzielony, gigant zaoferował trzykrotnie niższe ceny połączeń.
   Udział Hutchinsona w walce o polski rynek jest wielką niespodzianką, bowiem dotychczas koncern był obecny tylko w kilku najbogatszych krajach Europy. Hutchinson otwarcie także krytykował warunki nowego przetargu. Część ze zgłaszanych uwag została przez Urząd Regulacji Poczty i Telekomunikacji uwzględniona, jednak najważniejszy postulat, czyli możliwość korzystania z sieci dotychczasowych operatorów do czasu zbudowania własnej, nie został zrealizowany.
   W przetargu na kolejną licencję wystartowali także dotychczasowi operatorzy komórkowi. Przejęcie licencji przez jednego z nich zablokowałoby dostęp innych operatorów do rynku i zachowałoby obecne status quo. Jednak nie będzie im łatwo przejąć nowej licencji, ponieważ dla nowych graczy przewidziane są preferencje. Obecni operatorzy preferencje te krytykują i zapowiadają walkę w sądzie.Źródło: Bankier.pl - Polski Portal Finansowy
Dodał: pp

Data dodania: 14-04-2005

© 2003-2006 informatorbudowlany.pl kontakt problemy techniczne wyszukiwarka partnerzy zgłoś błąd

Nowe zasady dotyczące cookies. Aby nasza strona lepiej spełniała Państwa oczekiwania wykorzystujemy pliki cookies. Informujemy, że można zablokować zapisywanie ciasteczek, zmieniajšc ustawienia przeglšdarki. Szczegółowe informacje.