informatorbudowlany.plinformatorbudowlany.pl
Strona główna informatorbudowlany.pl Początek bloku Kontakt z informatorbudowlany.pl Regulamin informatorbudowlany.pl Cennik informatorbudowlany.pl Poczta z informatorbudowlany.pl
STRONA GŁÓWNA POCZTĄTEK BLOKU KONTAKT REGULAMIN CENNIK POCZTA
Aktualnie 74 gości, oraz: bebelson
Logowanie
Login: 
Hasło: 
 Nie pamiętam hasła
Zarejestruj się:
Osoba fizyczna   Firma
Menu
Katalog firm
Katalog towarów
Kosztorysy budowlane
Tablica ogłoszeń
Tłumaczenia on-line
Kreatory
Katalog stron WWW
Procedury, Druki, Pliki
Wydarzenia
Bankowość
Biznes
Budownictwo
Ekonomia, finanse
IBB Estimator
IBB Estimator
Informatyka, internet
Komunikaty
Nieruchomości
Praca
Prawo
Prognozy
Rozmaitości
Targi
UE
Prawo
Poczta
Konsultanci
Witam, czekam na pytania odnośnie spraw technicznych portalu (chwilowo niedostępny, zostaw wiadomość, jeżeli chcesz otrzymać odpowiedź podaj adres e-mail)
Wiadomość poufna 
 
Reklama
Informacje
Fraza:  

Procesor w głowie
   W USA przeprowadzono pierwszą na świecie operację wszczepienia chipu komputerowego wprost do mózgu sparaliżowanego pacjenta.
   Procesor pozwoli mężczyźnie na korzystanie z prostych urządzeń elektrycznych za pomocą myśli.
   25-letni Matthew Nagle od czterech lat jest sparaliżowany od szyi w dół. Dzięki naukowcom z firmy Cyberkinetics mężczyzna nie spędzi reszty życia, będąc całkowicie zależnym od otoczenia. Ponad rok temu uczeni przyczepili mu do czubka głowy procesor. Elektrody z urządzenia wnikały wprost w korę mózgową pacjenta, odczytując z niej sygnały elektryczne wytwarzane przez myśli. Komputer tłumaczył je na komendy dla urządzeń domowych. Dzięki temu Matthew mógł m.in. przełączać kanały telewizora, włączać i wyłączać światło. Chip został udoskonalony i naukowcy liczą na to, że będzie lepiej spełniał swoje zadanie. Procesor o wiele mówiącej nazwie "Wrota Mózgu" - BrainGate został wszczepiony w New England Sinai Hospital w stanie Massachusetts. Jest zbudowany ze stu elektrod o grubości włosa, które wszczepiono w tę część kory mózgowej, która zawiaduje wykonywaniem ruchów

Źródło: Wyborcza (gazeta.pl) - Gazeta ogólnopolska
Dodał: pp

Data dodania: 10-04-2005

© 2003-2006 informatorbudowlany.pl kontakt problemy techniczne wyszukiwarka partnerzy zgłoś błąd

Nowe zasady dotyczące cookies. Aby nasza strona lepiej spełniała Państwa oczekiwania wykorzystujemy pliki cookies. Informujemy, że można zablokować zapisywanie ciasteczek, zmieniajšc ustawienia przeglšdarki. Szczegółowe informacje.