informatorbudowlany.plinformatorbudowlany.pl
Strona główna informatorbudowlany.pl Początek bloku Kontakt z informatorbudowlany.pl Regulamin informatorbudowlany.pl Cennik informatorbudowlany.pl Poczta z informatorbudowlany.pl
STRONA GŁÓWNA POCZTĄTEK BLOKU KONTAKT REGULAMIN CENNIK POCZTA
Aktualnie 1 gość
Logowanie
Login: 
Hasło: 
 Nie pamiętam hasła
Zarejestruj się:
Osoba fizyczna   Firma
Menu
Katalog firm
Katalog towarów
Kosztorysy budowlane
Tablica ogłoszeń
Tłumaczenia on-line
Kreatory
Katalog stron WWW
Procedury, Druki, Pliki
Wydarzenia
Bankowość
Biznes
Budownictwo
Ekonomia, finanse
IBB Estimator
IBB Estimator
Informatyka, internet
Komunikaty
Nieruchomości
Praca
Prawo
Prognozy
Rozmaitości
Targi
UE
Prawo
Poczta
Konsultanci
Witam, czekam na pytania odnośnie spraw technicznych portalu (chwilowo niedostępny, zostaw wiadomość, jeżeli chcesz otrzymać odpowiedź podaj adres e-mail)
Wiadomość poufna 
 
Reklama
Informacje
Fraza:  

VAT na samochody: Jakie zmiany senatorowie wprowadzą do projektu ustawy?

   Dziś Senat zajmie się ustawą o VAT, która zawiera nowe przepisy dotyczące odliczeń tego podatku na samochody osobowe używane do prowadzenia działalności gospodarczej. Senatorzy proponują liczne zmiany w tej ważnej dla właścicieli firm ustawie.
   Po pierwsze, senacka Komisja Gospodarki i Finansów zaproponowała, by znowelizowana ustawa o podatku VAT weszła w życie dopiero 1 czerwca 2005 r., a nie 1 maja – jak wcześniej zakładano. Po drugie zaś, przepisy dotyczące samochodów wykorzystywanych w działalności gospodarczej, zastępujące tzw. wzór Lisaka (wzór określał, w przypadku zakupu jakich samochodów osobowych można odliczać podatek VAT) – mają zacząć obwiązywać dopiero 3 miesiące później. Senatorowie chcą bowiem dać przedsiębiorcom czas na przygotowanie się do zmian.
   Terminy te zaakceptowało Ministerstwo Finansów. – Chcemy wprowadzić 3-miesięczny okres vacatio legis, już po wejściu w życie ustawy, aby branża motoryzacyjna miała czas na przygotowanie się i aby nie było zaskoczenia – poinformował wiceminister finansów Jarosław Neneman. – W efekcie dajemy im ponad 5 miesięcy, licząc od obecnego momentu – dodał.
   A jest się do czego przygotowywać, bo nowe przepisy wprowadzają prawdziwą rewolucję w określaniu, od zakupu którego auta przysługuje ulga. Po zmianach do tej grupy aut będzie można zaliczyć nawet małe samochody, które za pierwszym rzędem siedzeń będą miały przestrzeń ładunkową oddzieloną specjalną kratką.
   Senacka komisja chce też zmienić i doprecyzować definicję samochodu dostawczego. W ustawie o VAT zapisano, że w przypadku samochodów z dwoma rzędami siedzeń VAT będzie można odliczać wtedy, gdy część bagażowa jest dłuższa od pasażerskiej. Senatorowie chcą natomiast, aby w przypadku samochodów mających więcej niż jeden rząd siedzeń, odliczenie dotyczyło samochodów, w których długość części przeznaczonej do przewozu ładunków przekracza 50 proc. długości pojazdu. Wymagać to będzie bardzo dokładnych pomiarów. Dla obliczenia proporcji, długość pojazdu będzie mierzona po podłodze, między przednią szybą a tylną szybą lub drzwiami tyłu nadwozia pojazdu. Brana będzie przy tym pod uwagę dolna krawędź tych szyb. Limit odliczenia ma wynosić 60 proc. podatku z faktury, ale nie więcej niż 6 tys. zł.Źródło: Bankier.pl - Polski Portal Finansowy
Dodał: pp

Data dodania: 01-04-2005

© 2003-2006 informatorbudowlany.pl kontakt problemy techniczne wyszukiwarka partnerzy zgłoś błąd

Nowe zasady dotyczące cookies. Aby nasza strona lepiej spełniała Państwa oczekiwania wykorzystujemy pliki cookies. Informujemy, że można zablokować zapisywanie ciasteczek, zmieniajšc ustawienia przeglšdarki. Szczegółowe informacje.