informatorbudowlany.plinformatorbudowlany.pl
Strona główna informatorbudowlany.pl Początek bloku Kontakt z informatorbudowlany.pl Regulamin informatorbudowlany.pl Cennik informatorbudowlany.pl Poczta z informatorbudowlany.pl
STRONA GŁÓWNA POCZTĄTEK BLOKU KONTAKT REGULAMIN CENNIK POCZTA
Aktualnie 42 gości
Logowanie
Login: 
Hasło: 
 Nie pamiętam hasła
Zarejestruj się:
Osoba fizyczna   Firma
Menu
Katalog firm
Katalog towarów
Kosztorysy budowlane
Tablica ogłoszeń
Tłumaczenia on-line
Kreatory
Katalog stron WWW
Procedury, Druki, Pliki
Wydarzenia
Bankowość
Biznes
Budownictwo
Ekonomia, finanse
IBB Estimator
IBB Estimator
Informatyka, internet
Komunikaty
Nieruchomości
Praca
Prawo
Prognozy
Rozmaitości
Targi
UE
Prawo
Poczta
Konsultanci
Witam, czekam na pytania odnośnie spraw technicznych portalu (chwilowo niedostępny, zostaw wiadomość, jeżeli chcesz otrzymać odpowiedź podaj adres e-mail)
Wiadomość poufna 
 
Reklama
Informacje
Fraza:  

Ulga podatkowa na internet: Fiskus rostrzyga wątpliwości podatników

   Od 1 marca zaczął obowiązywać 22-procentowy VAT na internet, również dla odbiorców indywidualnych. Jednocześnie – aby zmniejszyć dodatkowe obciążenie dla podatników – wprowadzono ulgę w podatku dochodowym w wysokości do 760 zł, które można odliczyć od podstawy opodatkowania. Te niby proste zmiany okazały się w szczegółach niejasne. Głos musiał zabrać fiskus.
   Ministerstwo Finansów wydało już dwie interpretacje w sprawie korzystania z ulgi podatkowej na internet. Pierwsza dotyczy możliwości uzyskania podwójnej niejako ulgi przez małżonków. Warunkiem skorzystania z niej przez męża i żonę – przez każdego z osobna, co daje razem 1.520 zł ulgi – jest posiadanie faktury wystawionej na oboje małżonków.
   Z nowymi umowami nie ma problemu. Co jednak zrobić ze starymi, które najczęściej wystawione były na jednego z małżonków? Okazuje się, że operatorzy już nad tym problemem intensywnie pracują.
   Inny problem zrodził się w związku z pytaniami, czy objęte ulgą są również wydatki za korzystanie z internetu za pomocą telefonu komórkowego. Ostatecznie fiskus zgadza się na możliwość skorzystania z ulgi również w takim przypadku. Poniesiony przez podatnika wydatek na ten cel (np. w formie ryczałtu WAP) udokumentowany musi być fakturą. Możemy go odliczyć od dochodu w zeznaniu PIT, jakie będziemy składali do końca kwietnia 2006 roku.
   Jak jednak się okazuje, nie zawsze ulga internetowa pozwala faktycznie zaoszczędzić jakiekolwiek pieniądze. Zyski bywają pozorne, a czasem wręcz dopłacamy do usługi. Kiedy abonenci TP SA zaczęli otrzymywać pisemne powiadomienia o podwyżkach cen brutto na usługi dostępu do internetu – całą sprawą zainteresował się Krzysztof Gontarek z Dziennika Internetowego. Zweryfikował wyliczenia „tepsy”, ile dzięki nowej uldze można rocznie zaoszczędzić. Okazuje się, że jest to możliwe tylko przy najtańszej opcji ze 128 kbps. Przy starej wersji neostrady – plus (640 kbps) oszczędności nie ma. Według Gontarka – są natomiast straty, a największe dotyczą neostrady w opcji 1024. Im wyższy podatek płacimy – tym są one mniejsze. Największe straty ponosi najuboższy podatnik.Źródło: Bankier.pl - Polski Portal Finansowy
Dodał: pp

Data dodania: 30-03-2005

© 2003-2006 informatorbudowlany.pl kontakt problemy techniczne wyszukiwarka partnerzy zgłoś błąd

Nowe zasady dotyczące cookies. Aby nasza strona lepiej spełniała Państwa oczekiwania wykorzystujemy pliki cookies. Informujemy, że można zablokować zapisywanie ciasteczek, zmieniajšc ustawienia przeglšdarki. Szczegółowe informacje.