informatorbudowlany.plinformatorbudowlany.pl
Strona główna informatorbudowlany.pl Początek bloku Kontakt z informatorbudowlany.pl Regulamin informatorbudowlany.pl Cennik informatorbudowlany.pl Poczta z informatorbudowlany.pl
STRONA GŁÓWNA POCZTĄTEK BLOKU KONTAKT REGULAMIN CENNIK POCZTA
Aktualnie 23 gości
Logowanie
Login: 
Hasło: 
 Nie pamiętam hasła
Zarejestruj się:
Osoba fizyczna   Firma
Menu
Katalog firm
Katalog towarów
Kosztorysy budowlane
Tablica ogłoszeń
Tłumaczenia on-line
Kreatory
Katalog stron WWW
Procedury, Druki, Pliki
Wydarzenia
Bankowość
Biznes
Budownictwo
Ekonomia, finanse
IBB Estimator
IBB Estimator
Informatyka, internet
Komunikaty
Nieruchomości
Praca
Prawo
Prognozy
Rozmaitości
Targi
UE
Prawo
Poczta
Konsultanci
Witam, czekam na pytania odnośnie spraw technicznych portalu (chwilowo niedostępny, zostaw wiadomość, jeżeli chcesz otrzymać odpowiedź podaj adres e-mail)
Wiadomość poufna 
 
Reklama
Informacje
Fraza:  

Prawo geodezyjne - wyższe opłaty
Od 2004.03.24 zwiększyły się opłaty za czynności geodezyjne i kartograficzne. Za wyrys jednej działki trzeba będzie zapłacić 120 zł, a nie jak dotychczas - 100 zł. Opłaty zwaloryzowano średniorocznym wskaźnikiem cen towarów i usług konsumpcyjnych. Ogłasza go prezes GUS w Monitorze Polskim. Opłaty wynoszą teraz: * za podział działki (maks. trzy opracowania) - 90 zł (wcześniej 72 zł), * za rozgraniczenie nieruchomości (do 10 punktów granicznych) - 90 zł (do tej pory 72 zł), * za inwentaryzację budynku lub budowli za każdy budynek (budowlę) - 60 zł (wcześniej 48 zł) oraz dodatkowo 7 zł (dotychczas 6 zł) za następne, jeżeli znajdują się na tej samej działce, * za uzgodnienie usytuowania projektowanych sieci uzbrojenia terenu za pierwsze sto metrów - 70 zł (wcześniej 60 zł), * za wykonanie wyrysu i opisu z operatu ewidencyjnego za pierwszą działkę (budynek lub lokal) - 120 zł (wcześniej 100 zł), * za wypis z rejestru gruntów i budynków za pierwszą działkę (budynek lub lokal) - 12 zł (wcześniej 10 zł). Mniej natomiast zapłacą rolnicy, którzy chcą skorzystać z dopłat bezpośrednich w ramach unijnych środków. Za sporządzenie wypisu o niepełnej treści (dołącza się go do wniosku o dopłaty) zapłacą 1,80 zł za każdą działkę. Wysokość opłaty za następny egzemplarz tego samego dokumentu wynosi zaś 1,80 zł razy współczynnik 0,5.

Źródło: Rzeczpospolita - Gazeta ogólnopolska
Dodał:

Data dodania: 25-03-2004

© 2003-2006 informatorbudowlany.pl kontakt problemy techniczne wyszukiwarka partnerzy zgłoś błąd

Nowe zasady dotyczące cookies. Aby nasza strona lepiej spełniała Państwa oczekiwania wykorzystujemy pliki cookies. Informujemy, że można zablokować zapisywanie ciasteczek, zmieniajšc ustawienia przeglšdarki. Szczegółowe informacje.