informatorbudowlany.plinformatorbudowlany.pl
Strona główna informatorbudowlany.pl Początek bloku Kontakt z informatorbudowlany.pl Regulamin informatorbudowlany.pl Cennik informatorbudowlany.pl Poczta z informatorbudowlany.pl
STRONA GŁÓWNA POCZTĄTEK BLOKU KONTAKT REGULAMIN CENNIK POCZTA
Aktualnie 84 gości
Logowanie
Login: 
Hasło: 
 Nie pamiętam hasła
Zarejestruj się:
Osoba fizyczna   Firma
Menu
Katalog firm
Katalog towarów
Kosztorysy budowlane
Tablica ogłoszeń
Tłumaczenia on-line
Kreatory
Katalog stron WWW
Procedury, Druki, Pliki
Wydarzenia
Bankowość
Biznes
Budownictwo
Ekonomia, finanse
IBB Estimator
IBB Estimator
Informatyka, internet
Komunikaty
Nieruchomości
Praca
Prawo
Prognozy
Rozmaitości
Targi
UE
Prawo
Poczta
Konsultanci
Witam, czekam na pytania odnośnie spraw technicznych portalu (chwilowo niedostępny, zostaw wiadomość, jeżeli chcesz otrzymać odpowiedź podaj adres e-mail)
Wiadomość poufna 
 
Reklama
Informacje
Fraza:  

Jest praca w przemyśle
   Aż połowę wszystkich ofert pracy, które pojawiły się w ub.r. w portalu Pracuj.pl, złożyły firmy przemysłowe. Najbardziej pożądanymi pracownikami byli inżynierowie i handlowcy
   Raport powstał na podstawie niemal 18 tys. ogłoszeń. Dotyczyły one wyłącznie osób z wyższym wykształceniem i nie obejmowały ofert zgłaszanych przez urzędy administracji publicznej.
   Okazało się, że w ub.r. najwięcej miejsc pracy stworzył przemył ciężki i lekki. W tych branżach (w porównaniu z 2003 r.) ilość ofert pracy wzrosła prawie dwuipółkrotnie (przemysł ciężki) i ponad półtorakrotnie (przemysł lekki).
   Bardzo duży wzrost (prawie dwukrotny) zanotowała też branża prawnicza. Ale specjalistów od prawa potrzeba znacznie mniej niż przed rokiem, zatrudniani są fachowcy z innych dziedzin - doradcy podatkowi, ubezpieczeniowi.
   Lider z 2003 r., handel i sprzedaż, spadł na szóste miejsce - w ub.r. miał aż o połowę mniej ofert.
   A jak wygląda zapotrzebowanie na konkretne stanowiska? Na pierwszych trzech miejscach znajduje się sprzedaż (ponad 16 proc. ofert), inżynieria (ponad 12 proc.) oraz finanse (ponad 7 proc.).
   W porównaniu z 2003 r. bardzo wzrosło zapotrzebowanie na informatyków zajmujących się administracją.
   Cały czas najwięcej ofert pracy jest w województwie mazowieckim. Ale już nie pochodzi stamtąd co trzecie ogłoszenie, tylko co czwarte. Największy wzrost ogłoszeń o poszukiwaniu pracowników ma woj. lubuskie (ponad 30 proc.).
   To nic nowego - bardzo trudno o pracę bez znajomości języka angielskiego (jest wymagany w prawie 70 proc. ofert). Drugi w kolejności niemiecki potrzebny jest tylko na co dziewiątym stanowisku

Źródło: Wyborcza (gazeta.pl) - Gazeta ogólnopolska
Dodał: pp

Data dodania: 29-03-2005

© 2003-2006 informatorbudowlany.pl kontakt problemy techniczne wyszukiwarka partnerzy zgłoś błąd

Nowe zasady dotyczące cookies. Aby nasza strona lepiej spełniała Państwa oczekiwania wykorzystujemy pliki cookies. Informujemy, że można zablokować zapisywanie ciasteczek, zmieniajšc ustawienia przeglšdarki. Szczegółowe informacje.