informatorbudowlany.plinformatorbudowlany.pl
Strona główna informatorbudowlany.pl Początek bloku Kontakt z informatorbudowlany.pl Regulamin informatorbudowlany.pl Cennik informatorbudowlany.pl Poczta z informatorbudowlany.pl
STRONA GŁÓWNA POCZTĄTEK BLOKU KONTAKT REGULAMIN CENNIK POCZTA
Aktualnie 1 gość
Logowanie
Login: 
Hasło: 
 Nie pamiętam hasła
Zarejestruj się:
Osoba fizyczna   Firma
Menu
Katalog firm
Katalog towarów
Kosztorysy budowlane
Tablica ogłoszeń
Tłumaczenia on-line
Kreatory
Katalog stron WWW
Procedury, Druki, Pliki
Wydarzenia
Bankowość
Biznes
Budownictwo
Ekonomia, finanse
IBB Estimator
IBB Estimator
Informatyka, internet
Komunikaty
Nieruchomości
Praca
Prawo
Prognozy
Rozmaitości
Targi
UE
Prawo
Poczta
Konsultanci
Witam, czekam na pytania odnośnie spraw technicznych portalu (chwilowo niedostępny, zostaw wiadomość, jeżeli chcesz otrzymać odpowiedź podaj adres e-mail)
Wiadomość poufna 
 
Reklama
Informacje
Fraza:  

Podatek liniowy coraz bardziej popularny na zachodzie Europy

   Wprowadzenie podatku liniowego to pomysł, który zdobywa coraz więcej zwolenników w krajach Europy Zachodniej i USA. Zwracają oni uwagę na to, że ujednolicenie stawek pobudza gospodarkę a tym samym przyczynia się do zwiększenia dochodów budżetowych i ograniczenia osób uchylających się od płacenia podatków.
   W tym miesiącu polski rząd ma ogłosić wprowadzenie do 2008 r. 18 proc. stawki podatku dla osób fizycznych oraz prawnych. Rada Ministrów chce również ujednolicić podatek VAT. Financial Times podkreśla, że nawet jeśli obecny rząd przegra wybory propozycja ta wciąż będzie aktualna, bowiem również opozycja optuje za podatkiem liniowym.
   Pomysł wprowadzenia jednej stawki podatku jest coraz bardziej popularny w krajach Europy Zachodniej i USA. Kraje uprzemysłowione idą jednak nieco dalej- chcą poszerzyć bazę podatkową poprzez likwidację zwolnień i ulg podatkowych.
   Gazeta przypomina, że dziewięć państw Europy Wschodniej, już wprowadziło jedną stawkę podatkową dla osób fizycznych i prawnych. Efekt to ułatwienie pracy administracji, lepsze zrozumienie przepisów ale przede wszystkim zniechęcenie do uchylania się od obowiązku płacenia podatku.
   Zwolennicy podkreślają, że podatek liniowy zwiększa wpływy do budżetu i stanowi zachętę dla zagranicznych inwestorów. Jego krytycy ripostują - podatek liniowy przenosi obciążenia podatkowe z najbogatszych na średnio i najmniej zarabiających.Źródło: Bankier.pl - Polski Portal Finansowy
Dodał: pp

Data dodania: 29-03-2005

© 2003-2006 informatorbudowlany.pl kontakt problemy techniczne wyszukiwarka partnerzy zgłoś błąd

Nowe zasady dotyczące cookies. Aby nasza strona lepiej spełniała Państwa oczekiwania wykorzystujemy pliki cookies. Informujemy, że można zablokować zapisywanie ciasteczek, zmieniajšc ustawienia przeglšdarki. Szczegółowe informacje.