informatorbudowlany.plinformatorbudowlany.pl
Strona główna informatorbudowlany.pl Początek bloku Kontakt z informatorbudowlany.pl Regulamin informatorbudowlany.pl Cennik informatorbudowlany.pl Poczta z informatorbudowlany.pl
STRONA GŁÓWNA POCZTĄTEK BLOKU KONTAKT REGULAMIN CENNIK POCZTA
Aktualnie 55 gości
Logowanie
Login: 
Hasło: 
 Nie pamiętam hasła
Zarejestruj się:
Osoba fizyczna   Firma
Menu
Katalog firm
Katalog towarów
Kosztorysy budowlane
Tablica ogłoszeń
Tłumaczenia on-line
Kreatory
Katalog stron WWW
Procedury, Druki, Pliki
Wydarzenia
Bankowość
Biznes
Budownictwo
Ekonomia, finanse
IBB Estimator
IBB Estimator
Informatyka, internet
Komunikaty
Nieruchomości
Praca
Prawo
Prognozy
Rozmaitości
Targi
UE
Prawo
Poczta
Konsultanci
Witam, czekam na pytania odnośnie spraw technicznych portalu (chwilowo niedostępny, zostaw wiadomość, jeżeli chcesz otrzymać odpowiedź podaj adres e-mail)
Wiadomość poufna 
 
Reklama
Informacje
Fraza:  

Przedsiębiorcy chcą do nas?
   Prawie połowa szwedzkich przedsiębiorstw chce przenieść część lub całość swojej działalności do nowych państw członkowskich Unii Europejskiej. W innych krajach Europy Zachodniej ten zapał jest niewiele mniejszy.
   Takie są wyniki sondażu przeprowadzonego przez szwedzką agencję konsultingową Lindebergs Grant Thornton. Przepytała ona 6,3 tys. małych i średnich firm w całej Europie Zachodniej.
   28 proc. ankietowanych firm stwierdziło, że planuje działanie w jednym z nowych państw członkowskich. 24 proc. już to uczyniło. Najbardziej chętni do przeprowadzki są przedsiębiorcy z Grecji i ze Szwecji. Jako kraje docelowe szwedzcy przedsiębiorcy wymieniali przede wszystkim Estonię, Litwę, Łotwę i Polskę.
   - To niepokojące, że spośród 4,5 tys. średnich przedsiębiorstw w Szwecji aż 2 tys. albo już się przeprowadziło, albo zamierza wkrótce to zrobić - powiedział Peter Bodin, szef Lindebergs Grant Thornton w Szwecji. Jego zdaniem w pozostałych krajach "starej" Unii ten zapał do przenosin nie jest aż tak widoczny.


Źródło: Wyborcza (gazeta.pl) - Gazeta ogólnopolska
Dodał: pp

Data dodania: 26-03-2005

© 2003-2006 informatorbudowlany.pl kontakt problemy techniczne wyszukiwarka partnerzy zgłoś błąd

Nowe zasady dotyczące cookies. Aby nasza strona lepiej spełniała Państwa oczekiwania wykorzystujemy pliki cookies. Informujemy, że można zablokować zapisywanie ciasteczek, zmieniajšc ustawienia przeglšdarki. Szczegółowe informacje.