informatorbudowlany.plinformatorbudowlany.pl
Strona główna informatorbudowlany.pl Początek bloku Kontakt z informatorbudowlany.pl Regulamin informatorbudowlany.pl Cennik informatorbudowlany.pl Poczta z informatorbudowlany.pl
STRONA GŁÓWNA POCZTĄTEK BLOKU KONTAKT REGULAMIN CENNIK POCZTA
Aktualnie 24 gości
Logowanie
Login: 
Hasło: 
 Nie pamiętam hasła
Zarejestruj się:
Osoba fizyczna   Firma
Menu
Katalog firm
Katalog towarów
Kosztorysy budowlane
Tablica ogłoszeń
Tłumaczenia on-line
Kreatory
Katalog stron WWW
Procedury, Druki, Pliki
Wydarzenia
Bankowość
Biznes
Budownictwo
Ekonomia, finanse
IBB Estimator
IBB Estimator
Informatyka, internet
Komunikaty
Nieruchomości
Praca
Prawo
Prognozy
Rozmaitości
Targi
UE
Prawo
Poczta
Konsultanci
Witam, czekam na pytania odnośnie spraw technicznych portalu (chwilowo niedostępny, zostaw wiadomość, jeżeli chcesz otrzymać odpowiedź podaj adres e-mail)
Wiadomość poufna 
 
Reklama
Informacje
Fraza:  

Są jeszcze pieniądze z PHARE 2002

   Jest jeszcze szansa na dofinansowanie małych i średnich firm w ramach Phare 2002. Okazuje się, że nie we wszystkich województwach został wyczerpany budżet trzech programów, dotujących m.in. doradztwo w zakresie sprzętu komputerowego, oprogramowania, Internetu, na uczestnictwo w zagranicznych targach czy wykonanie oceny konkurencyjności swojego przedsiębiorstwa. Pomoc może wynieść nawet 10 tys. euro.

   Nie zostały wyczerpane budżety trzech programów:


- Programu Rozwoju Przedsiębiorstw (PRP),


- Programu Rozwoju Przedsiębiorstw Eksportowych (PRPE),


- Technologii Informatycznych dla Przedsiębiorstw.


   Terminy dostarczenia aplikacji zostały wyznaczone na: 1 kwietnia, 22 kwietnia i 6 czerwca 2005 r. do godz. 15.
   Wsparcie z PRP przysługuje przedsiębiorcom z 8 województw: dolnośląskiego, lubelskiego, lubuskiego, łódzkiego, opolskiego, pomorskiego, warmińsko-mazurskiego i zachodniopomorskiego. Dotacja może pokryć maksymalnie polowe kosztów kwalifikowanych przez program, przy czym  suma dotacji waha się od 500 euro do 5 tys. euro.
   Dotacje z tego programu przeznaczone są na wzmocnienia firm produkcyjnych i usługowych, mi. na dokonanie oceny konkurencyjnej pozycji firmy, jej strategii, usług doradczych (np. przygotowywanie wniosków o finansowanie zewnętrzne, biznesplanów) oraz oceny oddziaływania na środowisko.
   Na pomoc w ramach PRPE mogą liczyć właściciele firm z 5 województw: dolnośląskiego, kujawsko-pomorskiego, łódzkiego, małopolskiego i pomorskiego. Dofinansowanie może wynieść od 500 euro do 10 tys. euro. Również w tym przypadku dotacja nie może przekroczyć 50 proc. kosztów kwalifikowanych. Ze wsparcia skorzystają eksporterzy oraz firmy zamierzające handlować z zagranicznymi kontrahentami, m.in. na: opracowanie raportu o bieżącej sytuacji firmy na tle jej konkurencji i współpracujących z nią przedsiębiorstw na wybranych rynkach eksportowych, badanie rynku zagranicznego, a także uczestnictwo w międzynarodowych targach i wystawach zagranicznych.
   W ramach programu Technologie Informatyczne dla Przedsiębiorstw pozostały jeszcze dotacje dla firm z 5 województw: kujawsko-pomorskiego, opolskiego, podlaskiego, świętokrzyskiego i warmińsko-mazurskiego. Dotacje te mają pomóc firmom wprowadzić nowoczesne technologie informatyczne i są przeznaczone m.in. doradztwo w zakresie sprzętu komputerowego, oprogramowania, Internetu). Najmniejsze wsparcie to 1 tys. euro, a największe 10 tys. euro.
   Chcąc ubiegać się o dofinansowanie należy złożyć wniosek wraz z wymaganymi załącznikami w regionalnych instytucjach finansujących. Ich lista znajduje się na stronie www.parp.gov.plŹródło: Bankier.pl - Polski Portal Finansowy
Dodał: pp

Data dodania: 25-03-2005

© 2003-2006 informatorbudowlany.pl kontakt problemy techniczne wyszukiwarka partnerzy zgłoś błąd

Nowe zasady dotyczące cookies. Aby nasza strona lepiej spełniała Państwa oczekiwania wykorzystujemy pliki cookies. Informujemy, że można zablokować zapisywanie ciasteczek, zmieniajšc ustawienia przeglšdarki. Szczegółowe informacje.