informatorbudowlany.plinformatorbudowlany.pl
Strona główna informatorbudowlany.pl Początek bloku Kontakt z informatorbudowlany.pl Regulamin informatorbudowlany.pl Cennik informatorbudowlany.pl Poczta z informatorbudowlany.pl
STRONA GŁÓWNA POCZTĄTEK BLOKU KONTAKT REGULAMIN CENNIK POCZTA
Aktualnie 55 gości
Logowanie
Login: 
Hasło: 
 Nie pamiętam hasła
Zarejestruj się:
Osoba fizyczna   Firma
Menu
Katalog firm
Katalog towarów
Kosztorysy budowlane
Tablica ogłoszeń
Tłumaczenia on-line
Kreatory
Katalog stron WWW
Procedury, Druki, Pliki
Wydarzenia
Bankowość
Biznes
Budownictwo
Ekonomia, finanse
IBB Estimator
IBB Estimator
Informatyka, internet
Komunikaty
Nieruchomości
Praca
Prawo
Prognozy
Rozmaitości
Targi
UE
Prawo
Poczta
Konsultanci
Witam, czekam na pytania odnośnie spraw technicznych portalu (chwilowo niedostępny, zostaw wiadomość, jeżeli chcesz otrzymać odpowiedź podaj adres e-mail)
Wiadomość poufna 
 
Reklama
Informacje
Fraza:  

Kłopotliwe zawieszenie działalności

   Wielu przedsiębiorców, którzy kiedyś skorzystali z tzw. zawieszenia działalności gospodarczej i przestali płacić na ZUS, dziś otrzymuje wezwanie do spłaty zaległych składek, a także pozwy do sądu. Wszystko za sprawą tego, że termin "zawieszenie działalności" w polskim  prawie nie istnieje, a o tym fakcie przypomniał sobie właśnie Zakład Ubezpieczeń Społecznych.


   ZUS ma 10 lat na sprawdzenie, czy wszyscy przedsiębiorcy wywiązywali się z obowiązku płacenia składek, dlatego też  "zaległości" niektórych osób, które wiele lat temu wyrejestrowany się z ZUS bez wyrejestrowania z Ewidencji Działalności Gospodarczej, mogą sięgać nawet dziesiątek tysięcy złotych.

   Okazuje się bowiem, że według litery prawa ubezpieczeniom emerytalnemu, rentowym, chorobowemu i wypadkowemu obowiązkowo podlegają osoby prowadzące działalność pozarolniczą od dnia faktycznego rozpoczęcia wykonywania działalności do dnia zaprzestania jej wykonywania. Co oznacza, że dopóki formalnie działalność nie zostanie zlikwidowana, przedsiębiorca musi wywiązywać się ze wszystkich obowiązków wobec urzędu skarbowego i ZUS.Źródło: Wyborcza (gazeta.pl) - Gazeta ogólnopolska
Dodał: pp

Data dodania: 25-03-2005

© 2003-2006 informatorbudowlany.pl kontakt problemy techniczne wyszukiwarka partnerzy zgłoś błąd

Nowe zasady dotyczące cookies. Aby nasza strona lepiej spełniała Państwa oczekiwania wykorzystujemy pliki cookies. Informujemy, że można zablokować zapisywanie ciasteczek, zmieniajšc ustawienia przeglšdarki. Szczegółowe informacje.