informatorbudowlany.plinformatorbudowlany.pl
Strona główna informatorbudowlany.pl Początek bloku Kontakt z informatorbudowlany.pl Regulamin informatorbudowlany.pl Cennik informatorbudowlany.pl Poczta z informatorbudowlany.pl
STRONA GŁÓWNA POCZTĄTEK BLOKU KONTAKT REGULAMIN CENNIK POCZTA
Aktualnie 58 gości, oraz: ibbbh
Logowanie
Login: 
Hasło: 
 Nie pamiętam hasła
Zarejestruj się:
Osoba fizyczna   Firma
Menu
Katalog firm
Katalog towarów
Kosztorysy budowlane
Tablica ogłoszeń
Tłumaczenia on-line
Kreatory
Katalog stron WWW
Procedury, Druki, Pliki
Wydarzenia
Bankowość
Biznes
Budownictwo
Ekonomia, finanse
IBB Estimator
IBB Estimator
Informatyka, internet
Komunikaty
Nieruchomości
Praca
Prawo
Prognozy
Rozmaitości
Targi
UE
Prawo
Poczta
Konsultanci
Witam, czekam na pytania odnośnie spraw technicznych portalu (chwilowo niedostępny, zostaw wiadomość, jeżeli chcesz otrzymać odpowiedź podaj adres e-mail)
Wiadomość poufna 
 
Reklama
Informacje
Fraza:  

Mistrzowie pozornej roboty
   Marnujemy niemal połowę czasu spędzanego codziennie w firmie.
   Janusz Kowalski przychodzi do roboty na 9 rano. Pierwsze półtorej godziny straci na zebraniu, na którym będzie przysypiał. Drugie tyle zajmie mu szukanie potrzebnych do pracy informacji - telefonów, odpowiednich dokumentów, choć to wszystko ma kolega obok. O 18 wyjdzie do domu. Tylko dlatego, że zmarnował trzy godziny, część pracy będzie musiał odłożyć na kolejne dni, przez co straci kolejne godziny. Czy Kowalski jest pechowcem?
   Specjaliści z Microsoftu wraz z dr. Larrym Bakerem, amerykańskim badaczem wydajności pracy, udowodnili, że nie. Podobnie pracuje większość pracowników umysłowych na świecie. Potwierdziły to badania wśród 38 tys. pracowników w 200 krajach świata. Byli to zarówno dobrze zarabiający menedżerowie, jak i konsultanci pracujący na infoliniach. W Polsce odpytano ponad 500 osób, wśród których dominowali panowie w wieku ok. 33 lat. Wszyscy odpowiadali na te same pytania, opisując, jak spędzają swój dzień w pracy. Z badań wynika, że w firmie spędzamy 45 godzin tygodniowo. Tyle że przez 17 godzin bezproduktywnie!
   Pocieszające jest to, że pracujemy niemal tyle samo co Amerykanie czy koledzy z innych krajów Europy. Przeciętnie spędzamy za biurkiem dziewięć godzin dziennie. Kłopot w tym, że jesteśmy w czołówce najbardziej "niepoukładanych" narodów. Marnujemy bowiem 36 procent czasu spędzanego w pracy. W Europie i USA na pracę poświęca się średnio godzinę więcej. Niemal połowie pytanych osób przeszkadzają ciągłe narady i zebrania - ponad pięć godzin tygodniowo. Ale też prawie co drugi z nas przyznaje, że notorycznie odkłada zleconą mu pracę na później.Źródło: Wyborcza (gazeta.pl) - Gazeta ogólnopolska
Dodał: pp

Data dodania: 24-03-2005

© 2003-2006 informatorbudowlany.pl kontakt problemy techniczne wyszukiwarka partnerzy zgłoś błąd

Nowe zasady dotyczące cookies. Aby nasza strona lepiej spełniała Państwa oczekiwania wykorzystujemy pliki cookies. Informujemy, że można zablokować zapisywanie ciasteczek, zmieniajšc ustawienia przeglšdarki. Szczegółowe informacje.