informatorbudowlany.plinformatorbudowlany.pl
Strona główna informatorbudowlany.pl Początek bloku Kontakt z informatorbudowlany.pl Regulamin informatorbudowlany.pl Cennik informatorbudowlany.pl Poczta z informatorbudowlany.pl
STRONA GŁÓWNA POCZTĄTEK BLOKU KONTAKT REGULAMIN CENNIK POCZTA
Aktualnie 1 gość
Logowanie
Login: 
Hasło: 
 Nie pamiętam hasła
Zarejestruj się:
Osoba fizyczna   Firma
Menu
Katalog firm
Katalog towarów
Kosztorysy budowlane
Tablica ogłoszeń
Tłumaczenia on-line
Kreatory
Katalog stron WWW
Procedury, Druki, Pliki
Wydarzenia
Bankowość
Biznes
Budownictwo
Ekonomia, finanse
IBB Estimator
IBB Estimator
Informatyka, internet
Komunikaty
Nieruchomości
Praca
Prawo
Prognozy
Rozmaitości
Targi
UE
Prawo
Poczta
Konsultanci
Witam, czekam na pytania odnośnie spraw technicznych portalu (chwilowo niedostępny, zostaw wiadomość, jeżeli chcesz otrzymać odpowiedź podaj adres e-mail)
Wiadomość poufna 
 
Reklama
Informacje
Fraza:  

Zmieniona ustawa o VAT prawdopodobnie od czerwca
   Senat zaczął prace nad zmianami w VAT. Resort finansów twierdzi, że kontrowersyjne przepisy dotyczące odliczania VAT od samochodów są w porządku.
   Resort za pośrednictwem senackiej komisji finansów dokonał niewielkich poprawek, które mają "uszczelnić" zasady odliczania VAT od samochodów. Zniknie z ustawy tzw. wzór Lisaka określający, od jakiego samochodu firma może odliczyć 50 proc. VAT, a od jakiego całą kwotę. Zastąpi go skomplikowana definicja odwołująca się m.in. do prawa o ruchu drogowym. Definicja budzi mnóstwo wątpliwości. "Gazeta" pisała, że pojęć "samochód wielozadaniowy" i "van" w ogóle nie ma w przepisach dotyczących ruchu drogowego. Tymczasem właśnie m.in. od takich samochodów będzie można odliczyć cały VAT. Wiceminister finansów Jarosław Neneman zdecydowanie potwierdził wczoraj, że jednak są. Kryją się w rozporządzeniu ministra infrastruktury z 27 września 2003 r. "w sprawie czynności organów w sprawach związanych z dopuszczeniem pojazdu do ruchu oraz wzorów dokumentów w tych sprawach".
   Nowe zapisy nie podobają się branży samochodowej. Producenci i importerzy uważają, że nowe przepisy będą bardziej restrykcyjne. - Jeśli w takim kształcie zostaną uchwalone, zaskarżymy je do Europejskiego Trybunału Sprawiedliwości - zapowiadali w poniedziałek. - Nie boimy się tej skargi - odpowiada wiceminister finansów.


Źródło: Wyborcza (gazeta.pl) - Gazeta ogólnopolska
Dodał: pp

Data dodania: 24-03-2005

© 2003-2006 informatorbudowlany.pl kontakt problemy techniczne wyszukiwarka partnerzy zgłoś błąd

Nowe zasady dotyczące cookies. Aby nasza strona lepiej spełniała Państwa oczekiwania wykorzystujemy pliki cookies. Informujemy, że można zablokować zapisywanie ciasteczek, zmieniajšc ustawienia przeglšdarki. Szczegółowe informacje.