informatorbudowlany.plinformatorbudowlany.pl
Strona główna informatorbudowlany.pl Początek bloku Kontakt z informatorbudowlany.pl Regulamin informatorbudowlany.pl Cennik informatorbudowlany.pl Poczta z informatorbudowlany.pl
STRONA GŁÓWNA POCZTĄTEK BLOKU KONTAKT REGULAMIN CENNIK POCZTA
Aktualnie 53 gości
Logowanie
Login: 
Hasło: 
 Nie pamiętam hasła
Zarejestruj się:
Osoba fizyczna   Firma
Menu
Katalog firm
Katalog towarów
Kosztorysy budowlane
Tablica ogłoszeń
Tłumaczenia on-line
Kreatory
Katalog stron WWW
Procedury, Druki, Pliki
Wydarzenia
Bankowość
Biznes
Budownictwo
Ekonomia, finanse
IBB Estimator
IBB Estimator
Informatyka, internet
Komunikaty
Nieruchomości
Praca
Prawo
Prognozy
Rozmaitości
Targi
UE
Prawo
Poczta
Konsultanci
Witam, czekam na pytania odnośnie spraw technicznych portalu (chwilowo niedostępny, zostaw wiadomość, jeżeli chcesz otrzymać odpowiedź podaj adres e-mail)
Wiadomość poufna 
 
Reklama
Informacje
Fraza:  

Jest unijna domena .eu
   Od 2006 r. europejskie firmy, instytucje, a nawet osoby prywatne będą mogły rejestrować domeny z końcówką ".eu"
   Po siedmiu (!) latach międzynarodowa organizacja ICANN (The Internet Corporation for Assigned Names and Numbers) ostatecznie zgodziła się, by w gronie domen państwowych (takich jak np. skrót domeny polskiej - .pl) znalazł się także skrót ".eu".
   Proces rejestracji nazw stron WWW w domenie ".eu" zacznie się już w tym roku, jednak na jego fizyczne pojawienie się w internecie trzeba będzie poczekać do 2006 r., ponieważ ICANN musi omówić szczegółowe kwestie techniczne z europejską organizacją EURid.
   Komisja Europejska wraz z EURid zagwarantowała, że pierwszeństwo w rejestrowaniu nowych domen z sufiksem .eu będzie przysługiwać pierwotnym właścicielom nazwy. To oznacza, że np. pierwszy w kolejce po domenę www.cocacola.eu będzie koncern Coca-Cola.
   Nie wiadomo, jak dużą popularnością będzie się cieszyła nowa domena. Na pewno skorzystają z niej wszystkie unijne instytucje. Przykładowo, największy serwis internetowy świata pod względem zasobów, czyli oficjalne strony Unii Europejskiej, muszą posługiwać się obecnie adresem www.europa.eu.int. Najpopularniejszy skrót .com jest wykorzystywany w około 30 mln adresów na całym świecie.


Źródło: Wyborcza (gazeta.pl) - Gazeta ogólnopolska
Dodał: pp

Data dodania: 24-03-2005

© 2003-2006 informatorbudowlany.pl kontakt problemy techniczne wyszukiwarka partnerzy zgłoś błąd

Nowe zasady dotyczące cookies. Aby nasza strona lepiej spełniała Państwa oczekiwania wykorzystujemy pliki cookies. Informujemy, że można zablokować zapisywanie ciasteczek, zmieniajšc ustawienia przeglšdarki. Szczegółowe informacje.