informatorbudowlany.plinformatorbudowlany.pl
Strona główna informatorbudowlany.pl Początek bloku Kontakt z informatorbudowlany.pl Regulamin informatorbudowlany.pl Cennik informatorbudowlany.pl Poczta z informatorbudowlany.pl
STRONA GŁÓWNA POCZTĄTEK BLOKU KONTAKT REGULAMIN CENNIK POCZTA
Aktualnie 1 gość
Logowanie
Login: 
Hasło: 
 Nie pamiętam hasła
Zarejestruj się:
Osoba fizyczna   Firma
Menu
Katalog firm
Katalog towarów
Kosztorysy budowlane
Tablica ogłoszeń
Tłumaczenia on-line
Kreatory
Katalog stron WWW
Procedury, Druki, Pliki
Wydarzenia
Bankowość
Biznes
Budownictwo
Ekonomia, finanse
IBB Estimator
IBB Estimator
Informatyka, internet
Komunikaty
Nieruchomości
Praca
Prawo
Prognozy
Rozmaitości
Targi
UE
Prawo
Poczta
Konsultanci
Witam, czekam na pytania odnośnie spraw technicznych portalu (chwilowo niedostępny, zostaw wiadomość, jeżeli chcesz otrzymać odpowiedź podaj adres e-mail)
Wiadomość poufna 
 
Reklama
Informacje
Fraza:  

Bankowcy o inflacji, kursach walut i oprocentowaniu kredytów
   Nastroje w branży bankowej minimalnie gorsze, niż przed rokiem. Bankowcy oczekują spadku inflacji, a także obniżki oprocentowania kredytów i kursu euro. Uważają za to, że dolar zyska na wartości względem złotego.
   Bankowcy przewidują, że inflacja na koniec tego roku nie przekroczy 3,23 proc. To wyniki ostatniego sondażu wśród przedstawicieli branży, przeprowadzonego przez Instytut Pentor i Związek Banków Polskich. Inflacyjne prognozy bankowców są coraz niższe, bo jeszcze miesiąc temu, w podobnym sondażu, szacowali oni wzrost cen na koniec roku na poziomie 3,41 proc. Przedstawiciele branży twierdzą też, że średnia stopa kredytu na cele gospodarcze wyniesie w grudniu 9,50 proc., a lokaty trzymiesięcznej - 3,47 proc.
   Pentor zapytał też bankowców o kurs dolara i euro na koniec roku. Przedstawiciele branży uważają, że zielona waluta w grudniu będzie kosztowała 3,19 zł, czyli umocni się o prawie 9 gr. w stosunku do obecnego kursu wobec złotówki (3,1 zł na porannym wtorkowym fiksingu NBP). Za to euro zdaniem bankowców będzie taniało - według ankiety na koniec roku jego kurs nie przekroczy 4,01 zł, podczas gdy we wtorek według danych NBP trzeba było zań płacić 4,09 zł.
   Przedstawiciele branży finansowej deklarują też w marcu nieco lepsze nastroje, niż te lutowe. Specjalny wskaźnik koniunktury Pengab wzrósł jednak tylko o symboliczne 0,6 pkt., zaś jego obecny poziom 28,7 pkt. jest minimalnie niższy od tego sprzed roku. Ponad połowa (56 proc.) pracowników oddziałów banku spodziewa się dalszego wzrostu depozytów klientów. Podobnne nadzieje dotycząc wzrostu kredytów - większej liczby chętnych na pożyczki do 1 mln euro spodziewa się 53 proc. pracowników banków.
   Sondaż został przeprowadzony między 7 a 10 marca. Wzięło w nim udział 200 placówek bankowych z całego kraju, reprezentujących wszystkie typy banków.


Źródło: Wyborcza (gazeta.pl) - Gazeta ogólnopolska
Dodał: pp

Data dodania: 23-03-2005

© 2003-2006 informatorbudowlany.pl kontakt problemy techniczne wyszukiwarka partnerzy zgłoś błąd

Nowe zasady dotyczące cookies. Aby nasza strona lepiej spełniała Państwa oczekiwania wykorzystujemy pliki cookies. Informujemy, że można zablokować zapisywanie ciasteczek, zmieniajšc ustawienia przeglšdarki. Szczegółowe informacje.