informatorbudowlany.plinformatorbudowlany.pl
Strona główna informatorbudowlany.pl Początek bloku Kontakt z informatorbudowlany.pl Regulamin informatorbudowlany.pl Cennik informatorbudowlany.pl Poczta z informatorbudowlany.pl
STRONA GŁÓWNA POCZTĄTEK BLOKU KONTAKT REGULAMIN CENNIK POCZTA
Aktualnie 78 gości
Logowanie
Login: 
Hasło: 
 Nie pamiętam hasła
Zarejestruj się:
Osoba fizyczna   Firma
Menu
Katalog firm
Katalog towarów
Kosztorysy budowlane
Tablica ogłoszeń
Tłumaczenia on-line
Kreatory
Katalog stron WWW
Procedury, Druki, Pliki
Wydarzenia
Bankowość
Biznes
Budownictwo
Ekonomia, finanse
IBB Estimator
IBB Estimator
Informatyka, internet
Komunikaty
Nieruchomości
Praca
Prawo
Prognozy
Rozmaitości
Targi
UE
Prawo
Poczta
Konsultanci
Witam, czekam na pytania odnośnie spraw technicznych portalu (chwilowo niedostępny, zostaw wiadomość, jeżeli chcesz otrzymać odpowiedź podaj adres e-mail)
Wiadomość poufna 
 
Reklama
Informacje
Fraza:  

Gdzie trafia część pensji?

   Krajowy pracodawca musiał w 2004 r. za każde 1000 zł wypłacane "do ręki" pracownikowi odprowadzić w formie danin ponad 760 zł. Te szokujące dane, zawarte w najnowszym raporcie OECD, umieszczają Polskę w czołówce światowej.Click here to find out more!


   Na początku tej listy znajdują się Belgia i Niemcy - tam koszt zatrudnienia pracownika przekracza kwotę zapłaty za pracę. Dalej znajdują się: Francja, Szwecja i Włochy. W Polsce obciążenia wynoszą 43,1 proc., niniejszym zajmujemy 11 miejsce. Najlżejsze obciążenia w Unii mają natomiast Irlandia i Wielka Brytania - tam daniny wynoszą odpowiednio 23,8 proc. i 31,2 proc. W USA, Australii oraz Nowej Zelandii koszty te wahają się od 20 do 30 proc.
   Wszystko to łączy się z europejskim modelem państwa socjalnego i  powoduje obniżenie konkurencyjności gospodarki Unii, spowolnienie wzrostu gospodarczego i wysokie bezrobocie. PKB UE od trzech lat przekracza 1 proc., a w zestawieniu z gospodarką USA kraje UE rozwijają się o 1 proc. wolniej. W związku z tym podniosła się dyskusja dotycząca reformy polityki gospodarczej UE, czego potwierdzeniem jest niemiecka Agenda 2010 czy próby reform systemu emerytalnego i opieki zdrowotnej we Francji. Zaistniała sytuacja powinna mieć wpływ na rodzimą politykę gospodarczą.Źródło: Bankier.pl - Polski Portal Finansowy
Dodał: pp

Data dodania: 23-03-2005

© 2003-2006 informatorbudowlany.pl kontakt problemy techniczne wyszukiwarka partnerzy zgłoś błąd

Nowe zasady dotyczące cookies. Aby nasza strona lepiej spełniała Państwa oczekiwania wykorzystujemy pliki cookies. Informujemy, że można zablokować zapisywanie ciasteczek, zmieniajšc ustawienia przeglšdarki. Szczegółowe informacje.