informatorbudowlany.plinformatorbudowlany.pl
Strona główna informatorbudowlany.pl Początek bloku Kontakt z informatorbudowlany.pl Regulamin informatorbudowlany.pl Cennik informatorbudowlany.pl Poczta z informatorbudowlany.pl
STRONA GŁÓWNA POCZTĄTEK BLOKU KONTAKT REGULAMIN CENNIK POCZTA
Aktualnie 1 gość
Logowanie
Login: 
Hasło: 
 Nie pamiętam hasła
Zarejestruj się:
Osoba fizyczna   Firma
Menu
Katalog firm
Katalog towarów
Kosztorysy budowlane
Tablica ogłoszeń
Tłumaczenia on-line
Kreatory
Katalog stron WWW
Procedury, Druki, Pliki
Wydarzenia
Bankowość
Biznes
Budownictwo
Ekonomia, finanse
IBB Estimator
IBB Estimator
Informatyka, internet
Komunikaty
Nieruchomości
Praca
Prawo
Prognozy
Rozmaitości
Targi
UE
Prawo
Poczta
Konsultanci
Witam, czekam na pytania odnośnie spraw technicznych portalu (chwilowo niedostępny, zostaw wiadomość, jeżeli chcesz otrzymać odpowiedź podaj adres e-mail)
Wiadomość poufna 
 
Reklama
Informacje
Fraza:  

Cypr - niewielka wyspa wielkich możliwości podatkowych

   Artykuł pochodzi z "Podatkowego przeglądu prasy" przygotowanego przez PricewaterhouseCoopers.
   Cypr jest bardzo atrakcyjny dla przedsiębiorców m.in. dzięki temu, że nie ma tam podatku od dywidend. Stawki PIT na Cyprze są progresywne, do 30-proc. rocznego dochodu przekraczającego 20 tys. funtów cypryjskich (40 tys. dolarów). Stawka CIT to tylko 10 proc. 
   Nie mamy już co prawda specjalnego podatku dla spółek typu offshore, czyli podmiotu, który jest zarejestrowany w raju podatkowym, a prowadzi działalność poza jego granicami, jednak spółki założone w przeszłości mogą płacić podatek dochodowy o stawce 4,25 proc. do końca 2005 r. - mówi Neophytos Neophytou, doradca podatkowy Ernst & Young Limassol.
   W przeciwieństwie do Polski, Cypr nie obciąża dywidend, odsetek czy większości opłat licencyjnych wypłacanych za granicę podatkiem ’u źródła”. To najatrakcyjniejsza zachęta dla inwestorów, którzy nie muszą poszukiwać ochrony umów o unikaniu podwójnego opodatkowania dla obniżenia nieuzasadnionych podatków. 
   Cypryjska reforma podatkowa, która weszła w życie w 2003 r., wprowadziła zwolnienie podatkowe dla zysków ze sprzedaży papierów wartościowych, podobne do zwolnienia stosowanego w Holandii, Szwecji czy w Luksemburgu - dodaje Neophytou.
   Dywidendy z zagranicy są wolne od podatku, gdy udział spółki cypryjskiej przekracza 1 proc.(...)
   Polska umowa o unikaniu podwójnego opodatkowania z Cyprem daje prawo do odliczenia w Polsce cypryjskiego podatku ’u źródła” od dywidend w wysokości 10-proc., nawet gdy Cypr takiego podatku faktycznie nie pobrał. Dywidenda z Cypru dla osoby fizycznej jest opodatkowana w Polsce podatkiem 9-proc.Źródło: Bankier.pl - Polski Portal Finansowy
Dodał: pp

Data dodania: 22-03-2005

© 2003-2006 informatorbudowlany.pl kontakt problemy techniczne wyszukiwarka partnerzy zgłoś błąd

Nowe zasady dotyczące cookies. Aby nasza strona lepiej spełniała Państwa oczekiwania wykorzystujemy pliki cookies. Informujemy, że można zablokować zapisywanie ciasteczek, zmieniajšc ustawienia przeglšdarki. Szczegółowe informacje.