informatorbudowlany.plinformatorbudowlany.pl
Strona główna informatorbudowlany.pl Początek bloku Kontakt z informatorbudowlany.pl Regulamin informatorbudowlany.pl Cennik informatorbudowlany.pl Poczta z informatorbudowlany.pl
STRONA GŁÓWNA POCZTĄTEK BLOKU KONTAKT REGULAMIN CENNIK POCZTA
Aktualnie 59 gości, oraz: arrevalk
Logowanie
Login: 
Hasło: 
 Nie pamiętam hasła
Zarejestruj się:
Osoba fizyczna   Firma
Menu
Katalog firm
Katalog towarów
Kosztorysy budowlane
Tablica ogłoszeń
Tłumaczenia on-line
Kreatory
Katalog stron WWW
Procedury, Druki, Pliki
Wydarzenia
Bankowość
Biznes
Budownictwo
Ekonomia, finanse
IBB Estimator
IBB Estimator
Informatyka, internet
Komunikaty
Nieruchomości
Praca
Prawo
Prognozy
Rozmaitości
Targi
UE
Prawo
Poczta
Konsultanci
Witam, czekam na pytania odnośnie spraw technicznych portalu (chwilowo niedostępny, zostaw wiadomość, jeżeli chcesz otrzymać odpowiedź podaj adres e-mail)
Wiadomość poufna 
 
Reklama
Informacje
Fraza:  

Kilkaset państwowych firm ma zniknąć z mapy gospodarczej
    Państwowe przedsiębiorstwa pozostające pod nadzorem wojewodów w ciągu 21 miesięcy mają zniknąć z mapy gospodarczej.W kwietniu Sejm zajmie się nowelizacją ustawy o komercjalizacji i prywatyzacji, która przyjmie datę 31 grudnia 2006 roku jako granicę dla ich funkcjonowania w obecnym kształcie. Te firmy, których nie da się do tego czasu sprzedać, trafią do "prywatyzacyjnej poczekalni" - zostaną skomercjalizowane.Statystycznie prywatyzacja wygląda następująco: tempo prywatyzacji bezpośredniej, dzięki której państwo przestaje być właścicielem przedsiębiorstwa, spada co roku prawie o połowę: w 2001 r. - 103 sprywatyzowane firmy, w 2002 - 45, w 2003 - zaledwie 29. Kuleje także forma prywatyzacji najbardziej dla budżetu opłacalna - sprzedaż: w 2002 r. wojewodowie sprzedali 19 przedsiębiorstw, w 2003 r. - zaledwie 9.Mimo wszystko w ubiegłym roku udało się zwiększyć przychody z prywatyzacji bezpośredniej do 278,3 mln zł (237,5 mln w 2003 r.), ale podobnego poziomu w obecnym i przyszłym roku raczej trudno się spodziewać, gdyż w portfelach wojewodów pozostały firmy ubogie, o zagmatwanej sytuacji prawnej.Wojewodowie chcą przyspieszenia procesów prywatyzacyjnych i  na przykład Wielkopolska ma zamiar zakończyć jeszcze w tym roku prywatyzację 8 przedsiębiorstw, w roku przyszłym - aż 14.Więcej w "Gazecie Prwnej".


Źródło: Onet.pl - Polski Portal Internetowy
Dodał: maggi

Data dodania: 21-03-2005

© 2003-2006 informatorbudowlany.pl kontakt problemy techniczne wyszukiwarka partnerzy zgłoś błąd

Nowe zasady dotyczące cookies. Aby nasza strona lepiej spełniała Państwa oczekiwania wykorzystujemy pliki cookies. Informujemy, że można zablokować zapisywanie ciasteczek, zmieniajšc ustawienia przeglšdarki. Szczegółowe informacje.