informatorbudowlany.plinformatorbudowlany.pl
Strona główna informatorbudowlany.pl Początek bloku Kontakt z informatorbudowlany.pl Regulamin informatorbudowlany.pl Cennik informatorbudowlany.pl Poczta z informatorbudowlany.pl
STRONA GŁÓWNA POCZTĄTEK BLOKU KONTAKT REGULAMIN CENNIK POCZTA
Aktualnie 74 gości
Logowanie
Login: 
Hasło: 
 Nie pamiętam hasła
Zarejestruj się:
Osoba fizyczna   Firma
Menu
Katalog firm
Katalog towarów
Kosztorysy budowlane
Tablica ogłoszeń
Tłumaczenia on-line
Kreatory
Katalog stron WWW
Procedury, Druki, Pliki
Wydarzenia
Bankowość
Biznes
Budownictwo
Ekonomia, finanse
IBB Estimator
IBB Estimator
Informatyka, internet
Komunikaty
Nieruchomości
Praca
Prawo
Prognozy
Rozmaitości
Targi
UE
Prawo
Poczta
Konsultanci
Witam, czekam na pytania odnośnie spraw technicznych portalu (chwilowo niedostępny, zostaw wiadomość, jeżeli chcesz otrzymać odpowiedź podaj adres e-mail)
Wiadomość poufna 
 
Reklama
Informacje
Fraza:  

Dlaczego od tygodni pada śnieg?
   Intensywne opady śniegu to konsekwencja tego, że od wielu dni Polska znajduje się między dwoma wielkimi masami powietrza - mroźną na wschodzie i wilgotną na zachodzie - tłumaczy Roman Skąpski, wicedyrektor Instytutu Meteorologii i Gospodarki Wodnej.
   Na wschód od nas rozbudował się potężny Wyż Wschodnioeuropejski i kiedy dmucha zimnym powietrzem, temperatury spadają do 20 stopni poniżej zera. Potem wycofuje się na wschód, a wtedy na jego miejsce wdziera się wilgotne powietrze znad Atlantyku lub jak obecnie znad Morza Śródziemnego. Wilgoć skrapla się nad nami, latem mielibyśmy ulewy, ale jest zima, więc mamy śnieżyce.
   Jak długo jeszcze będziemy tonęli w zaspach? Z prognozy na najbliższe siedem dni wynika, że śnieg będzie padał z przerwami jeszcze do czwartku, a potem powinien się stopniowo zamieniać się w śnieg z deszczem i deszcz. Wielkiego ocieplenia nie będzie - nocą czeka nas lekki mróz, za dnia temperatury podjadą parę stopni powyżej zera. Gdyby teraz nagle dotarła do nas fala ciepłego powietrza, mogłoby dojść do powodzi. A tak śnieg będzie sobie powoli topniał.


Źródło: Wyborcza (gazeta.pl) - Gazeta ogólnopolska
Dodał: pp

Data dodania: 13-03-2005

© 2003-2006 informatorbudowlany.pl kontakt problemy techniczne wyszukiwarka partnerzy zgłoś błąd

Nowe zasady dotyczące cookies. Aby nasza strona lepiej spełniała Państwa oczekiwania wykorzystujemy pliki cookies. Informujemy, że można zablokować zapisywanie ciasteczek, zmieniajšc ustawienia przeglšdarki. Szczegółowe informacje.