informatorbudowlany.plinformatorbudowlany.pl
Strona główna informatorbudowlany.pl Początek bloku Kontakt z informatorbudowlany.pl Regulamin informatorbudowlany.pl Cennik informatorbudowlany.pl Poczta z informatorbudowlany.pl
STRONA GŁÓWNA POCZTĄTEK BLOKU KONTAKT REGULAMIN CENNIK POCZTA
Aktualnie 56 gości
Logowanie
Login: 
Hasło: 
 Nie pamiętam hasła
Zarejestruj się:
Osoba fizyczna   Firma
Menu
Katalog firm
Katalog towarów
Kosztorysy budowlane
Tablica ogłoszeń
Tłumaczenia on-line
Kreatory
Katalog stron WWW
Procedury, Druki, Pliki
Wydarzenia
Bankowość
Biznes
Budownictwo
Ekonomia, finanse
IBB Estimator
IBB Estimator
Informatyka, internet
Komunikaty
Nieruchomości
Praca
Prawo
Prognozy
Rozmaitości
Targi
UE
Prawo
Poczta
Konsultanci
Witam, czekam na pytania odnośnie spraw technicznych portalu (chwilowo niedostępny, zostaw wiadomość, jeżeli chcesz otrzymać odpowiedź podaj adres e-mail)
Wiadomość poufna 
 
Reklama
Informacje
Fraza:  

Ropa najdroższa w historii
   Cena baryłki ropy na giełdzie w Londynie pobiła w środę rekord - wyniosła 53,6 dol. Wszystko przez zimowy, fatalny zbieg okoliczności.
   Do środy cena ropy spod dna Morza Północnego nigdy nie przekroczyła 53 dol. za baryłkę. Poprzedni rekord padł jesienią ubiegłego roku.
   Historyczny rekord padł też w Nowym Jorku. Baryłka sprzedawanej tam arabskiej ropy kosztowała 55,7 dol.
   Większość analityków uważa, że ceny ropy w Londynie na tak wysokim poziomie nie utrzymają się zbyt długo. Przede wszystkim dlatego, że niedługo skończy się zima, która jest jednym z głównych powodów drożyzny.
   - To powinno spowodować spadek cen. Pozwoli także na ograniczenie niekorzystnego wpływu wysokich cen paliw na światową gospodarkę - uważa Andrew Joresen z londyńskiej firmy handlującej ropą AtheniaOil.
   Rekordy dotyczą oczywiście tylko nominalnych cen ropy. W latach 70. ubiegłego wieku - podczas światowego kryzysu paliwowego i później, w czasie rewolucji w Iranie - baryłka ropy kosztowała w przeliczeniu na dzisiejsze ceny ponad 70 dol.


Źródło: Wyborcza (gazeta.pl) - Gazeta ogólnopolska
Dodał: pp

Data dodania: 13-03-2005

© 2003-2006 informatorbudowlany.pl kontakt problemy techniczne wyszukiwarka partnerzy zgłoś błąd

Nowe zasady dotyczące cookies. Aby nasza strona lepiej spełniała Państwa oczekiwania wykorzystujemy pliki cookies. Informujemy, że można zablokować zapisywanie ciasteczek, zmieniajšc ustawienia przeglšdarki. Szczegółowe informacje.