informatorbudowlany.plinformatorbudowlany.pl
Strona główna informatorbudowlany.pl Początek bloku Kontakt z informatorbudowlany.pl Regulamin informatorbudowlany.pl Cennik informatorbudowlany.pl Poczta z informatorbudowlany.pl
STRONA GŁÓWNA POCZTĄTEK BLOKU KONTAKT REGULAMIN CENNIK POCZTA
Aktualnie 78 gości
Logowanie
Login: 
Hasło: 
 Nie pamiętam hasła
Zarejestruj się:
Osoba fizyczna   Firma
Menu
Katalog firm
Katalog towarów
Kosztorysy budowlane
Tablica ogłoszeń
Tłumaczenia on-line
Kreatory
Katalog stron WWW
Procedury, Druki, Pliki
Wydarzenia
Bankowość
Biznes
Budownictwo
Ekonomia, finanse
IBB Estimator
IBB Estimator
Informatyka, internet
Komunikaty
Nieruchomości
Praca
Prawo
Prognozy
Rozmaitości
Targi
UE
Prawo
Poczta
Konsultanci
Witam, czekam na pytania odnośnie spraw technicznych portalu (chwilowo niedostępny, zostaw wiadomość, jeżeli chcesz otrzymać odpowiedź podaj adres e-mail)
Wiadomość poufna 
 
Reklama
Informacje
Fraza:  

Komórki. Przenoszenie numeru jeszcze nie teraz
   Urząd Regulacji Telekomunikacji i Poczty (URTiP) dał operatorom sieci komórkowych czas do 10 października 2005 roku na wdrożenie przenośności numerów przy zastosowaniu centralnej bazy danych, poinformował urząd w czwartkowym komunikacie.
   Nowe Prawo telekomunikacyjne wprowadziło od 3 września 2004 roku prawo abonenta do zachowania dotychczasowego numeru telefonu przy zmianie operatora sieci komórkowej (zwane przenośnością numeru). Prawo to jednak jak na razie pozostało tylko na papierze.
   Realizacja tego uprawnienia była bowiem zwieszona kilkakrotnie na wniosek operatorów, którzy uzasadniali ten fakt tym, że potrzebują dużo więcej czasu na wybór i wdrożenie odpowiedniej metody technicznej.
   We wnioskach przesłanych do regulatora pod koniec ubiegłego roku wskazywali na minimalny okres 18-28 miesięcy niezbędnych ich zdaniem do zapewnienia abonentom prawa do przenośności numerów. Regulator ostatecznie operatorom dał czas na odpowiednie rozwiązanie tej kwestii do końca września 2005 roku.
   Na przełomie stycznia i lutego 2005 roku wszyscy trzej operatorzy sieci komórkowych złożyli do prezesa URTiP kolejne wnioski o zawieszenie realizacji uprawnienia abonentów w zakresie przeniesienia przydzielonego numeru przy zmianie operatora tym razem na około dziewięć miesięcy.
   "Operatorzy uzasadniali, że wdrożenie systemu centralnego jest procesem skomplikowanym i wymaga uwzględnienia przez prezesa URTiP czasu niezbędnego do zakupu, konfiguracji i integracji nowych wyspecjalizowanych urządzeń telekomunikacyjnych, realizujących funkcje przenośności numerów. Dodatkowo poinformowali, że przedstawione stanowiska oraz harmonogramy dostosowania sieci zostały opracowane wspólnie z przedstawicielami Telekomunikacji Polskiej SA, co umożliwi objęcie centralną bazą także sieci stacjonarnych" - czytamy w komunikacie.
   Prezes URTiP postanowił uwzględnić nowe wnioski operatorów i 21 lutego wydał decyzje o przedłużeniu zawieszenia prawa abonentów do przeniesienia przydzielonego numeru telefonu przy zmianie operatora sieci telefonii komórkowej do dnia 10 października 2005 roku.


Źródło: Wyborcza (gazeta.pl) - Gazeta ogólnopolska
Dodał: pp

Data dodania: 26-02-2005

© 2003-2006 informatorbudowlany.pl kontakt problemy techniczne wyszukiwarka partnerzy zgłoś błąd

Nowe zasady dotyczące cookies. Aby nasza strona lepiej spełniała Państwa oczekiwania wykorzystujemy pliki cookies. Informujemy, że można zablokować zapisywanie ciasteczek, zmieniajšc ustawienia przeglšdarki. Szczegółowe informacje.