informatorbudowlany.plinformatorbudowlany.pl
Strona główna informatorbudowlany.pl Początek bloku Kontakt z informatorbudowlany.pl Regulamin informatorbudowlany.pl Cennik informatorbudowlany.pl Poczta z informatorbudowlany.pl
STRONA GŁÓWNA POCZTĄTEK BLOKU KONTAKT REGULAMIN CENNIK POCZTA
Aktualnie 72 gości
Logowanie
Login: 
Hasło: 
 Nie pamiętam hasła
Zarejestruj się:
Osoba fizyczna   Firma
Menu
Katalog firm
Katalog towarów
Kosztorysy budowlane
Tablica ogłoszeń
Tłumaczenia on-line
Kreatory
Katalog stron WWW
Procedury, Druki, Pliki
Wydarzenia
Bankowość
Biznes
Budownictwo
Ekonomia, finanse
IBB Estimator
IBB Estimator
Informatyka, internet
Komunikaty
Nieruchomości
Praca
Prawo
Prognozy
Rozmaitości
Targi
UE
Prawo
Poczta
Konsultanci
Witam, czekam na pytania odnośnie spraw technicznych portalu (chwilowo niedostępny, zostaw wiadomość, jeżeli chcesz otrzymać odpowiedź podaj adres e-mail)
Wiadomość poufna 
 
Reklama
Informacje
Fraza:  

Rośnie bankowy apetyt na fuzje i przejęcia
   Austriacki BA-CA chętnie kupiłby BRE Bank. Prezes BZ WBK przyznaje, że niedawno chciał go przejąć "bardzo duży bank globalny". A szef Banku Pekao przyznaje, że rozgląda się po rynku. Czy zbliża się trzęsienie ziemi w polskiej branży bankowej?
   Spekulacje na temat zbliżającej się do Polski fali fuzji i przejęć w sektorze bankowym pojawiają się już od kilkunastu miesięcy. Analitycy zgodnie uważają, że nasz rynek należy do najbardziej konkurencyjnych w Europie, zaś prasa finansowa co i rusz donosi o rzekomych rozmowach, jakie mieliby toczyć inwestorzy strategiczni o sprzedaży udziałów w BZ WBK, Banku Millennium, czy BRE. Do tej pory żadna z tych plotek się nie sprawdziła, ale o możliwości konsolidacji na rynku zaczynają mówić nie tylko dziennikarze, ale i oficjalnie sami bankowcy.
   Nie lada sensację wywołał wczoraj Stefan Ermisch z zarządu austriackiej grupy BA-CA, której częścią jest krakowski BPH - trzeci co do wielkości polski bank. W wywiadzie cytowanym przez agencję Reuters ni stąd, ni zowąd Ermisch wypalił, iż Austriacy, którzy od kilku lat traktują polski rynek jako najważniejszy, zaraz po rodzimym, chętnie kupiliby od Commerzbanku... grupę BRE. - Gdybyśmy zobaczyli możliwość przejęcia, zrobilibyśmy wszystko w tym kierunku. Ten rynek jest tak atrakcyjny, że natychmiast połknęlibyśmy mniejszych konkurentów - oświadczył Ermisch.
   Reakcja Commerzbanku była natychmiastowa i bardzo ostra. - BRE nie jest na sprzedaż. Otwiera nam drogę do ekspansji w całej Europie Centralnej - oświadczył Dennis Philips, rzecznik Niemców. Ale na tym nie koniec. Buńczuczne zapowiedzi przedstawicieli BA-CA okazały się początkiem kolejnej potyczki na słowa. O apetycie na fuzje zapewnił też bowiem Jan Krzysztof Bielecki, prezes Banku Pekao, drugiego co do wielkości banku w Polsce, kontrolowanego przez włoską grupę UniCredito Italiano. - Interesujemy się ekspansją, ale za wcześnie jeszcze na konkrety - powiedział Bielecki.
   Smaczku niecodziennej wymianie zdań, prowadzonej przez małomównych zwykle bankowców, dodaje to, że UniCredito Italiano i BA-CA - tak odważnie mówiące o przejęciach w Polsce - wkrótce same mogą stać się przedmiotem konsolidacji. W zachodniej prasie od kilkunastu tygodni aż huczy od plotek o możliwości przejęcia przez Włochów grupy HVB, której częścią jest BA-CA. Takie połączenie oznaczałoby również trzęsienie ziemi u nas. Z połączenia sił Banku Pekao i BPH powstałby gigant dorównujący pozycji hegemona - PKO BP.


Źródło: Wyborcza (gazeta.pl) - Gazeta ogólnopolska
Dodał: pp

Data dodania: 26-02-2005

© 2003-2006 informatorbudowlany.pl kontakt problemy techniczne wyszukiwarka partnerzy zgłoś błąd

Nowe zasady dotyczące cookies. Aby nasza strona lepiej spełniała Państwa oczekiwania wykorzystujemy pliki cookies. Informujemy, że można zablokować zapisywanie ciasteczek, zmieniajšc ustawienia przeglšdarki. Szczegółowe informacje.