informatorbudowlany.plinformatorbudowlany.pl
Strona główna informatorbudowlany.pl Początek bloku Kontakt z informatorbudowlany.pl Regulamin informatorbudowlany.pl Cennik informatorbudowlany.pl Poczta z informatorbudowlany.pl
STRONA GŁÓWNA POCZTĄTEK BLOKU KONTAKT REGULAMIN CENNIK POCZTA
Aktualnie 86 gości
Logowanie
Login: 
Hasło: 
 Nie pamiętam hasła
Zarejestruj się:
Osoba fizyczna   Firma
Menu
Katalog firm
Katalog towarów
Kosztorysy budowlane
Tablica ogłoszeń
Tłumaczenia on-line
Kreatory
Katalog stron WWW
Procedury, Druki, Pliki
Wydarzenia
Bankowość
Biznes
Budownictwo
Ekonomia, finanse
IBB Estimator
IBB Estimator
Informatyka, internet
Komunikaty
Nieruchomości
Praca
Prawo
Prognozy
Rozmaitości
Targi
UE
Prawo
Poczta
Konsultanci
Witam, czekam na pytania odnośnie spraw technicznych portalu (chwilowo niedostępny, zostaw wiadomość, jeżeli chcesz otrzymać odpowiedź podaj adres e-mail)
Wiadomość poufna 
 
Reklama
Informacje
Fraza:  

Katowickie kopalnie przyjmują do pracy

   Szykują się kolejne masowe przyjęcia do pracy w kopalniach! Dopiero co o zatrudnieniu w tym roku 900 osób zdecydowali szefowie jastrzębskich kopalń, a już podobny nabór przygotowuje Katowicki Holding Węglowy.
   Decyzja o naborze do pracy w Katowickim Holdingu Węglowym 900 osób nie została jeszcze oficjalnie ogłoszona, ale do kopalń i tak wpływają już podania o pracę. Z pewnością, podobnie jak w Jastrzębskiej Spółce Węglowej, będzie je można liczyć w tysiącach.
   Skala przyjęć może szokować, jeśli zważyć, że przez ostatnie kilkanaście lat kopalnie przede wszystkim zwalniały z pracy. Uzupełnianie zatrudnienia nie jest jednak wymysłem szefów spółek węglowych, lecz potrzebą chwili. W Katowickim Holdingu Węglowym w tym i przyszłym roku na emerytury i renty odejdzie bowiem największa w ostatnich latach liczba górników. Przynajmniej w części ktoś będzie musiał ich zastąpić.
   Tylko w tym roku z kopalń z przyczyn naturalnych odejdzie dwa tysiące górników.   Holding, jako pierwsza spółka węglowa, porozumiał się z dyrekcją katowickiego Zespołu Szkół Zawodowych nr 3 im. Adama Kocura, gdzie powstały klasy górnicze. Każdemu uczniowi KHW zagwarantowało pracę w swoich kopalniach. Tyle że pierwsi absolwenci opuszczą mury tamtejszego technikum dopiero za rok. - I będzie to skromna, jak na nasze potrzeby, grupa kilkudziesięciu osób - mówi Stanisław Gajos, prezes KHW.
   Holding, w odróżnieniu od Jastrzębskiej Spółki Węglowej, nie opracował jeszcze zasad tegorocznych przyjęć. O ile jednak JSW najwięcej osób przyjmie w pierwszym półroczu, w KHW najwięcej osób otrzyma pracę w drugiej połowie roku. - Przyglądamy się przyjęciom w JSW i z pewnością skorzystamy z jastrzębskich doświadczeń - mówi prezes Gajos.
   Już teraz jednak wiadomo, że pierwszeństwo w przyjęciach do kopalń KHW otrzymają absolwenci techników górniczych, którzy od lat nie mogą znaleźć pracy. - W dalszej kolejności przyjmiemy absolwentów szkół zawodowych o określonych specjalnościach - dodaje Gajos.
   Jeszcze w tym tygodniu planem uzupełnienia zatrudnienia na ten rok i przyszłe lata zajmie się rada nadzorcza holdingu. Później szefowie KHW wystąpią o zgodę do Ministerstwa Gospodarki.Źródło: Wyborcza (gazeta.pl) - Gazeta ogólnopolska
Dodał: pp

Data dodania: 26-02-2005

© 2003-2006 informatorbudowlany.pl kontakt problemy techniczne wyszukiwarka partnerzy zgłoś błąd

Nowe zasady dotyczące cookies. Aby nasza strona lepiej spełniała Państwa oczekiwania wykorzystujemy pliki cookies. Informujemy, że można zablokować zapisywanie ciasteczek, zmieniajšc ustawienia przeglšdarki. Szczegółowe informacje.