informatorbudowlany.plinformatorbudowlany.pl
Strona główna informatorbudowlany.pl Początek bloku Kontakt z informatorbudowlany.pl Regulamin informatorbudowlany.pl Cennik informatorbudowlany.pl Poczta z informatorbudowlany.pl
STRONA GŁÓWNA POCZTĄTEK BLOKU KONTAKT REGULAMIN CENNIK POCZTA
Aktualnie 21 gości
Logowanie
Login: 
Hasło: 
 Nie pamiętam hasła
Zarejestruj się:
Osoba fizyczna   Firma
Menu
Katalog firm
Katalog towarów
Kosztorysy budowlane
Tablica ogłoszeń
Tłumaczenia on-line
Kreatory
Katalog stron WWW
Procedury, Druki, Pliki
Wydarzenia
Bankowość
Biznes
Budownictwo
Ekonomia, finanse
IBB Estimator
IBB Estimator
Informatyka, internet
Komunikaty
Nieruchomości
Praca
Prawo
Prognozy
Rozmaitości
Targi
UE
Prawo
Poczta
Konsultanci
Witam, czekam na pytania odnośnie spraw technicznych portalu (chwilowo niedostępny, zostaw wiadomość, jeżeli chcesz otrzymać odpowiedź podaj adres e-mail)
Wiadomość poufna 
 
Reklama
Informacje
Fraza:  

Ahern: otwarcie irlandzkiego rynku pracy to była słuszna decyzja
   Otwarcie irlandzkiego rynku pracy dla obywateli nowych państw członkowskich Unii Europejskiej, w tym dla Polaków, to była słuszna decyzja; jesteśmy z niej bardzo zadowoleni - ocenił w sobotę w Warszawie premier Irlandii Bertie Ahern.
   Irlandia jako jeden z trzech - obok Wielkiej Brytanii i Szwecji - "starych" państw UE otworzyła swój rynek pracy dla obywateli "nowych" państw. Na wspólnej konferencji prasowej po spotkaniu z premierem Markiem Belką szef irlandzkiego rządu powiedział, że wielu Polaków osiedliło się w Irlandii, pracują bardzo ciężko, ale dobrze sobie radzą.
   Zapytany, czy Polacy pracujący w Irlandii mogą liczyć na pomoc w nauce języka, premier Ahern przypomniał, że irlandzka agencja szkoleniowa prowadzi już dla nich specjalne szkolenia.
   W ich organizację - dodał - angażuje się także społeczność polska mieszkająca w Irlandii, a także prywatne firmy, które organizują specjalne kursy. "Według mojej wiedzy, Polacy radzą sobie bardzo dobrze, również z językiem" - powiedział Ahern.
   Premier Belka ocenił, że "przykład Irlandii jest zaraźliwy" i dobre doświadczenia tego kraju, a także Wielkiej Brytanii i Szwecji, skłaniają kolejne państwa, na przykład Francję i Hiszpanię, do tego, by po upłynięciu pierwszego, dwuletniego okresu ochronnego "zapomnieć" o restrykcjach w dostępie do swych rynków pracy.
   Państwa, które nie zdecydowały się tak, jak Irlandia, Wielka Brytania i Szwecja, otworzyć swe rynki pracy mogą stosować ograniczenia w dostępie do nich maksymalnie przez siedem lat.
   Zgodnie z wynikami negocjacji akcesyjnych, państwa te po dwóch latach od rozszerzenia UE będą mogły zwrócić się do Komisji Europejskiej o przedłużenie okresu przejściowego o trzy lata. Następnie będą miały ostatni raz możliwość wyboru: otworzyć swoje rynki pracy lub przedłużyć okres przejściowy o kolejne dwa lata.


Źródło: Wyborcza (gazeta.pl) - Gazeta ogólnopolska
Dodał: pp

Data dodania: 13-02-2005

© 2003-2006 informatorbudowlany.pl kontakt problemy techniczne wyszukiwarka partnerzy zgłoś błąd

Nowe zasady dotyczące cookies. Aby nasza strona lepiej spełniała Państwa oczekiwania wykorzystujemy pliki cookies. Informujemy, że można zablokować zapisywanie ciasteczek, zmieniajšc ustawienia przeglšdarki. Szczegółowe informacje.