informatorbudowlany.plinformatorbudowlany.pl
Strona główna informatorbudowlany.pl Początek bloku Kontakt z informatorbudowlany.pl Regulamin informatorbudowlany.pl Cennik informatorbudowlany.pl Poczta z informatorbudowlany.pl
STRONA GŁÓWNA POCZTĄTEK BLOKU KONTAKT REGULAMIN CENNIK POCZTA
Aktualnie 1 gość
Logowanie
Login: 
Hasło: 
 Nie pamiętam hasła
Zarejestruj się:
Osoba fizyczna   Firma
Menu
Katalog firm
Katalog towarów
Kosztorysy budowlane
Tablica ogłoszeń
Tłumaczenia on-line
Kreatory
Katalog stron WWW
Procedury, Druki, Pliki
Wydarzenia
Bankowość
Biznes
Budownictwo
Ekonomia, finanse
IBB Estimator
IBB Estimator
Informatyka, internet
Komunikaty
Nieruchomości
Praca
Prawo
Prognozy
Rozmaitości
Targi
UE
Prawo
Poczta
Konsultanci
Witam, czekam na pytania odnośnie spraw technicznych portalu (chwilowo niedostępny, zostaw wiadomość, jeżeli chcesz otrzymać odpowiedź podaj adres e-mail)
Wiadomość poufna 
 
Reklama
Informacje
Fraza:  

Walka ze spamem!
    Agencje zwalczające spam z 13 państw Unii Europejskiej zawarły porozumienie o ponadgranicznej współpracy.Polska w której spam jest prawie zabroniony,ale w rzeczywistości najczęściej pozostaje bezkarny, nie uczestniczy w tym sojuszu.
    Spam jest to niezamawiana i wysyłana masowo reklamowa korespondencja elektroniczna.Jak podała Komisija Europejska, agendy rządowe odpowiedzialne w poszczególnych krajach za zwalczanie spamu, będą współpracować przy wykrywaniu spamu ponadgranicznego i pomagać sobie w ściganiu jego sprawców.Porozumienie zawarły instytucje z Austrii, Belgii, Cypru, Czech, Danii, Francji, Grecji, Hiszpanii, Holandii, Irlandii, Litwy, Malty i Włoch (dziewięć państw "starej" i cztery z "nowej" UE). Bruksela informuje o już prowadzonych udanych operacjach antyspamowych, które przeprowadziły wspólnie Belgia i Francja.
W POlsce spam jest zabroniony poprez ustawę o świadczeniu usług drogą elektroniczną, która obowiązuje od 2003roku.Zakazuje ona "przesyłania niezamówionej informacji handlowej skierowanej do oznaczonego odbiorcy za pomocą środków komunikacji elektronicznej, w szczególności poczty elektronicznej" i określa takie czynności jako czyn nieuczciwej konkurencji.Zgodnie z Ustawą spam jest wykroczenieniem karanym grzywną i ściganym na wniosek pokrzywdzonego.Można równiez bronić się występując na podstawie ustawy o ochronie danych osobowych (kiedy adres elektroniczny uznamy za daną osobową),ustawy o ochronie niektórych praw konsumentów oraz ustawy o zwalczaniu nieuczciwej konkurencji.Jak podaje Xawery Konarski z kancelari Traple, Konarski, Podrecki, specjalista od prawa nowych technologii, nasze prawo idzie nawet dalej niż dyrektywa unijna, bo obejmuje wszystkie środki komunikacji elektronicznej, nie tylko e-mail.
    Z obserwacji CERT POlska, zespołu działającego przy NASK zajmującego się monitorowaniem zdarzeń zagrażających bezpieczeństwu w internecie, wynkia , że liczba spraw sądowych o spam nie przekracza kilkunastu rocznie, a wyroki zapadają śmiesznie niskie - są to grzywny rzędu kilkuset złotych. Zdarzają się sprawy o spam przed sądami grodzkimi, wszczynane przez odbiorców spamu - potwierdza mec. Konarski. - Ale żadna instytucja państwowa nie jest jednoznacznie odpowiedzialna za regulowanie tej dziedziny.Tak więc Polskie prawo nie dokońca zdaje egzamin w walce ze spamem.
Generalny Inspektorat Ochrony Danych Osobowych (GIODO) w wywiadzie dla "Gazety" podaje,że pytania i skargi dotyczące spamu stanowiły niewielką część wszystkich napływających do nas spraw - mówi rzecznik prasowy GIODO Małgorzata Kałużyńska-Jasak, a ponad to w sprawach talich nie wydane zostały żadne decyzje.Wszystkie sprawy tego typu przekazywane są do Urzędu Ochrony Konkurencji i Konsumentów (UOKiK).
    Według niektórych analityków w USA spamerskie oferty stanowią 70-80 proc. wszystkich przesyłanych e-maili. Zapychają one skrzynki pocztowe, użytkownicy tracą czas na ich ściąganie i usuwanie. W ostatnich miesiącach amerykańskie władze federalne i stanowe coraz częściej wytaczają spamerom (a nawet firmom zlecającym spamerskie kampanie reklamowe) procesy sądowe. Domagają się kar finansowych idących w setki tysięcy czy nawet miliony dolarów.Więcej na ten temat w "Gazecie".

Źródło: Wyborcza (gazeta.pl) - Gazeta ogólnopolska
Dodał: maggi

Data dodania: 10-02-2005

© 2003-2006 informatorbudowlany.pl kontakt problemy techniczne wyszukiwarka partnerzy zgłoś błąd

Nowe zasady dotyczące cookies. Aby nasza strona lepiej spełniała Państwa oczekiwania wykorzystujemy pliki cookies. Informujemy, że można zablokować zapisywanie ciasteczek, zmieniajšc ustawienia przeglšdarki. Szczegółowe informacje.