informatorbudowlany.plinformatorbudowlany.pl
Strona główna informatorbudowlany.pl Początek bloku Kontakt z informatorbudowlany.pl Regulamin informatorbudowlany.pl Cennik informatorbudowlany.pl Poczta z informatorbudowlany.pl
STRONA GŁÓWNA POCZTĄTEK BLOKU KONTAKT REGULAMIN CENNIK POCZTA
Aktualnie 1 gość
Logowanie
Login: 
Hasło: 
 Nie pamiętam hasła
Zarejestruj się:
Osoba fizyczna   Firma
Menu
Katalog firm
Katalog towarów
Kosztorysy budowlane
Tablica ogłoszeń
Tłumaczenia on-line
Kreatory
Katalog stron WWW
Procedury, Druki, Pliki
Wydarzenia
Bankowość
Biznes
Budownictwo
Ekonomia, finanse
IBB Estimator
IBB Estimator
Informatyka, internet
Komunikaty
Nieruchomości
Praca
Prawo
Prognozy
Rozmaitości
Targi
UE
Prawo
Poczta
Konsultanci
Witam, czekam na pytania odnośnie spraw technicznych portalu (chwilowo niedostępny, zostaw wiadomość, jeżeli chcesz otrzymać odpowiedź podaj adres e-mail)
Wiadomość poufna 
 
Reklama
Informacje
Fraza:  

40proc. Polaków przeciwnych prywatyzacji
     "Gazeta Wyborcza"podaje, że jak wynika z sondażu CEBOS, blisko 40proc. osób uważa, iż prywatyzacja jest niekorzystna dla gospodarki.Jest to sytuacja odwrotna jak 15 lat temu, kiedy to taka sama ilość osób popierała działania zmierzające do prywatyzacji.
     Aż 40 proc. uczestników sondażu (o 3 pkt. proc. mniej niż w 2003 r.) stwierdziło, że prywatyzacja była niekorzystna dla gospodarki kraju.
Około 50 proc. Polaków uważa,że prywatyzacja zaszkodziła pracownikom prywatyzowanych przedsiębiorstw,a tylko co szósty respondent stwierdził, że prywatyzacja jest dla nich korzystna.
     Według danych CEBOS, w 1990 roku czyli w okresie przemian gospodarczo-społecznych w Polsce, aż 43proc. osób uważało, że prywatyzacja jest korzystna a tylko 8proc. twierdziło inaczej.Ankietowani przez CBOS w twierdzą że na prywatyzacji skorzystali w większości: cwaniacy, kombinatorzy (44 proc. wskazań), urzędnicy państwowi (42 proc.) oraz kapitał zagraniczny (40 proc.).Ponad jedna czwarta ankietowanych (28 proc.) uznała, że sposób prywatyzacji banku PKO BP (poprzez publiczną emisję akcji) jest właściwy. Tylko 17 proc. osób uznało, że takie firmy powinny być sprzedawane jednemu silnemu inwestorowi zagranicznemu. Jednak największa grupa (aż 42 proc. wszystkich badanych) stwierdziła, że takich przedsiębiorstw w ogóle nie powinno się prywatyzować. Prawie co piąty Polak (18 proc. odpowiedzi w sondażu) nie ma w tej sprawie żadnej opinii. Badania były przeprowadzane na próbie losowej 1089 mieszkańców 7-10 stycznia br.
 

Źródło: Wyborcza (gazeta.pl) - Gazeta ogólnopolska
Dodał: maggi

Data dodania: 07-02-2005

© 2003-2006 informatorbudowlany.pl kontakt problemy techniczne wyszukiwarka partnerzy zgłoś błąd

Nowe zasady dotyczące cookies. Aby nasza strona lepiej spełniała Państwa oczekiwania wykorzystujemy pliki cookies. Informujemy, że można zablokować zapisywanie ciasteczek, zmieniajšc ustawienia przeglšdarki. Szczegółowe informacje.