informatorbudowlany.plinformatorbudowlany.pl
Strona główna informatorbudowlany.pl Początek bloku Kontakt z informatorbudowlany.pl Regulamin informatorbudowlany.pl Cennik informatorbudowlany.pl Poczta z informatorbudowlany.pl
STRONA GŁÓWNA POCZTĄTEK BLOKU KONTAKT REGULAMIN CENNIK POCZTA
Aktualnie 1 gość
Logowanie
Login: 
Hasło: 
 Nie pamiętam hasła
Zarejestruj się:
Osoba fizyczna   Firma
Menu
Katalog firm
Katalog towarów
Kosztorysy budowlane
Tablica ogłoszeń
Tłumaczenia on-line
Kreatory
Katalog stron WWW
Procedury, Druki, Pliki
Wydarzenia
Bankowość
Biznes
Budownictwo
Ekonomia, finanse
IBB Estimator
IBB Estimator
Informatyka, internet
Komunikaty
Nieruchomości
Praca
Prawo
Prognozy
Rozmaitości
Targi
UE
Prawo
Poczta
Konsultanci
Witam, czekam na pytania odnośnie spraw technicznych portalu (chwilowo niedostępny, zostaw wiadomość, jeżeli chcesz otrzymać odpowiedź podaj adres e-mail)
Wiadomość poufna 
 
Reklama
Informacje
Fraza:  

BANKOWOŚĆ INTERNETOWA

     Coraz częściej klienci banków korzystają z mozliwości internetu.Konta firmowe udostępniane przez internet to nietylko możliwość szybkiego załatwienia transakcji, ale także niższe prowizje. Zapewnione jest bezpieczeństwo operacji, ponieważ banki stosują nowoczesne zabezpieczenia z użyciem specjalnych szyfrów. Identyfikatory oraz hasła uniemożliwiają dostęp do rachunku niepowołanym osobom. Prowizje od operacji przeprowadzanych drogą elektroniczną są niższe niż od transakcji realizowanych tradycyjnie. Często na jednym przelewie firma może zaoszczędzić od 1 do 4 zł, co przy większej ilości, czasem nawet kilkuset przelewach miesięcznie ma bardzo duże znaczenie. Dodatkowym plusem takich operacji jest samoobsługa-klient nie angażuje pracownika banku, korzysta o dowolnej porze, nie jest uzależniony od godzin otwarcia placówki.
    Podstawowe operacje jakie są dostępne za pośrednictwem internetu to przelewy-czasami równierz zagraniczne, płatności na rzecz Zusu i Urzędu Skarbowego. Można też zlecić przelew z odroczonym terminem płatności, zlecić, zmodyfikować czy usunąć zlecenie stałe. Niektóre banki, np. Citibank, Bank Millennium oferują także przelewy zbiorcze. W Banku BPH czy Invest-Banku można zrealizować tzw. paczkę przelewów. Bank BPH za realizację ponad 100 przelewów pobierze o połowę niższą opłatę (1 zł za przelew). Wszystkie operacje umożliwia technika komputerowa-specjalne formularze ułatwiają i usprawniają obsługe rachunku bankowego. Dodatkowo klient ma możliwośc bezpłatnie i o dowolnej porze przeglądać raport o bieżącyhc transakcjach, uzyskać informacje o stanie rachunku oraz wydrukować fragment historii operacji lub informacje o wybranej transakcji. Obecnie przez Internet firma może prowadzić rozliczenia i deponować środki, a w niektórych bankach również złożyć wniosek o kredyt i dokonywać spłat. Tak jest w Nordea Banku, mBanku, ING BSK, Citibanku, Inteligo (debet w rachunku), w BZ WBK (tylko kredyt rewolwingowy). W Banku BPH można złożyć wniosek o limity debetowe, wniosek o kredyt na zakup samochodu oraz o kredyt inwestycyjny. W kilku bankach można wyłącznie spłacać zadłużenie: w PKO BP, Millennium, BRE Banku, Banku BPH, Banku Ochrony Środowiska, Pekao SA (tylko spłata kredytu zaciągniętego w innym banku). W Banku Gospodarki Żywnościowej oraz Fortis Banku można złożyć wniosek o kredyt. Jednak decyzja o przyznaniu kredytu jest podejmowana w oddziale, gdzie również podpisuje sie umowę. Bank w celu udzielenia kredytu musi przeprowadzić szereg analiz sytuacji ekonomicznej przedsiębiorstwa bądż osoby ubiegającej się o kredyt. Wszystkie te czynności nie zawsze są możliwe za pośrednictwem internetu. Coraz większe możliwości internetowych operacji bankowych, przyciągają klientów.Obsługa rachunku droga internetową jest szybsza, tańsza i coraz bardziej popularna.


 Źródło: Rzeczpospolita - Gazeta ogólnopolska
Dodał: maggi

Data dodania: 04-02-2005

© 2003-2006 informatorbudowlany.pl kontakt problemy techniczne wyszukiwarka partnerzy zgłoś błąd

Nowe zasady dotyczące cookies. Aby nasza strona lepiej spełniała Państwa oczekiwania wykorzystujemy pliki cookies. Informujemy, że można zablokować zapisywanie ciasteczek, zmieniajšc ustawienia przeglšdarki. Szczegółowe informacje.