informatorbudowlany.plinformatorbudowlany.pl
Strona główna informatorbudowlany.pl Początek bloku Kontakt z informatorbudowlany.pl Regulamin informatorbudowlany.pl Cennik informatorbudowlany.pl Poczta z informatorbudowlany.pl
STRONA GŁÓWNA POCZTĄTEK BLOKU KONTAKT REGULAMIN CENNIK POCZTA
Aktualnie 1 gość
Logowanie
Login: 
Hasło: 
 Nie pamiętam hasła
Zarejestruj się:
Osoba fizyczna   Firma
Menu
Katalog firm
Katalog towarów
Kosztorysy budowlane
Tablica ogłoszeń
Tłumaczenia on-line
Kreatory
Katalog stron WWW
Procedury, Druki, Pliki
Wydarzenia
Bankowość
Biznes
Budownictwo
Ekonomia, finanse
IBB Estimator
IBB Estimator
Informatyka, internet
Komunikaty
Nieruchomości
Praca
Prawo
Prognozy
Rozmaitości
Targi
UE
Prawo
Poczta
Konsultanci
Witam, czekam na pytania odnośnie spraw technicznych portalu (chwilowo niedostępny, zostaw wiadomość, jeżeli chcesz otrzymać odpowiedź podaj adres e-mail)
Wiadomość poufna 
 
Reklama
Informacje
Fraza:  

Załóż sobie firmę za kasę z Unii
   Rusza unijny program "Promocja przedsiębiorczości". Tysiące Polaków założy własny biznes za europejskie pieniądze. Dostaną do 20 tys. zł na rozruch i po 700 zł miesięcznego stypendium nawet przez rok!
   W najnowszej historii Polski nie było jeszcze tak dużych pieniędzy na pomoc w zakładaniu firm - mówi Michał Boni, były minister pracy.
   W programie "Promocja przedsiębiorczości" do wydania jest w skali kraju 250 mln zł (60,9 mln euro). Odejmując koszt obsługi pieniędzy, wystarczy nawet dla kilkunastu tysięcy osób.
   Unijne pieniądze na zakładanie firm to dla mnie jedyny sposób na przyszłość - mówi była pielęgniarka Beata Hachoud z pięciorgiem dzieci. Teraz, gdy nie wymagają już stałej opieki, mogłaby iść do pracy. - Do pielęgniarstwa już nie wrócę. Założę firmę organizującą imprezy dla maluchów: zabawy, urodziny itd. - zdradza.
Na dotację może liczyć zarówno młody absolwent, jak i dojrzała księgowa, która chce przejść na swoje. Nie ma żadnych ograniczeń ze względu na wiek czy wykształcenie. Kandydat nie musi być bezrobotny. Wystarczy, że ma pomysł na biznes z dowolnej dziedziny. Jedyną "zakazaną" działką jest transport, bo Unia chroni swój rynek.
   Młody biznesmen nie musi nawet wiedzieć, jak prowadzi się firmę. Przez rok będzie prowadzić go "za rękę" organizacja pośrednicząca w wydawaniu pieniędzy.
   W całej Polsce ruszyły konkursy dla tych pośredników. Startują do nich stowarzyszenia, fundacje i firmy szkoleniowe. Zgłoszenia przyjmuje już m.in. województwo mazowieckie i małopolskie. W kilku regionach przyjmowanie wniosków zakończono w końcu 2004 r., np. na Mazowszu. Nie wiadomo jednak, jakie pomysły na pomoc w zakładaniu firm mają tam pośrednicy, bo wyników konkursów jeszcze nie ogłoszono.
   W kilku pozostałych województwach konkursy rozpoczną się lada dzień. - Ruszamy 28 stycznia. Zainteresowanie jest ogromne - informuje Paweł Żuromski, prezes Łódzkiej Agencji Rozwoju Regionalnego, która organizuje konkurs w tym mieście. Jeśli tak dalej pójdzie, pieniądze, które trzeba wydać do połowy 2008 r. (gdy kończy się program), Łódź zakontraktuje jeszcze w tym roku. Oprócz kandydatów na pośredników do agencji dzwonią ludzie chętni do założenia firmy. - Wszystkie zgłoszenia rejestrujemy. Będą z nich korzystać zwycięzcy konkursu - mówi Żuromski.
   Były minister pracy Michał Boni marzy, że samorządy wykorzystają okazję i zwielokrotnią efekty programu. - Chciałbym, żeby dały tym młodym firmom tanie lokale, pomogły zorganizować wspólną obsługę np. księgową. To zwiększy ich szansę na sukces - uważa minister. Jego zdaniem program obudzi w Polakach impuls przedsiębiorczości. - Nawet ci, którzy nie załapią się na dotację, będą chcieli realizować swoje pomysły. I założą firmy na normalnych, komercyjnych zasadach - twierdzi Boni.
   Program „Promocja przedsiębiorczości” to inaczej „Działanie 2.5” Zintegrowanego Programu Operacyjnego Rozwoju Regionalnego. Telefony i adresy organizatorów konkursów w poszczególnych regionach można znaleźć na stronie internetowej www.zporr.mgpips.gov.pl


Źródło: Wyborcza (gazeta.pl) - Gazeta ogólnopolska
Dodał: pp

Data dodania: 10-01-2005

© 2003-2006 informatorbudowlany.pl kontakt problemy techniczne wyszukiwarka partnerzy zgłoś błąd

Nowe zasady dotyczące cookies. Aby nasza strona lepiej spełniała Państwa oczekiwania wykorzystujemy pliki cookies. Informujemy, że można zablokować zapisywanie ciasteczek, zmieniajšc ustawienia przeglšdarki. Szczegółowe informacje.