informatorbudowlany.plinformatorbudowlany.pl
Strona główna informatorbudowlany.pl Początek bloku Kontakt z informatorbudowlany.pl Regulamin informatorbudowlany.pl Cennik informatorbudowlany.pl Poczta z informatorbudowlany.pl
STRONA GŁÓWNA POCZTĄTEK BLOKU KONTAKT REGULAMIN CENNIK POCZTA
Aktualnie 51 gości
Logowanie
Login: 
Hasło: 
 Nie pamiętam hasła
Zarejestruj się:
Osoba fizyczna   Firma
Menu
Katalog firm
Katalog towarów
Kosztorysy budowlane
Tablica ogłoszeń
Tłumaczenia on-line
Kreatory
Katalog stron WWW
Procedury, Druki, Pliki
Wydarzenia
Bankowość
Biznes
Budownictwo
Ekonomia, finanse
IBB Estimator
IBB Estimator
Informatyka, internet
Komunikaty
Nieruchomości
Praca
Prawo
Prognozy
Rozmaitości
Targi
UE
Prawo
Poczta
Konsultanci
Witam, czekam na pytania odnośnie spraw technicznych portalu (chwilowo niedostępny, zostaw wiadomość, jeżeli chcesz otrzymać odpowiedź podaj adres e-mail)
Wiadomość poufna 
 
Reklama
Informacje
Fraza:  

Niemieckie opłaty za autostrady budzą obawy
   Od soboty za przejazdy niemieckimi autostradami kierowcy ciężarówek będą płacić słone myto. Transportowcy obawiają się chaosu po wprowadzeniu opłat.
   Wyrafinowany niemiecki system poboru opłat autostradowych, w którym wykorzystuje się satelitarne namierzanie pojazdów, ruszy od 1 stycznia - z 16-miesięcznym opóźnieniem. Wcześniej systemu, którym zarządza konsorcjum DaimlerChryslera i Deutsche Telekom z powodu kłopotów technicznych nie dało się uruchomić.
   Przejazd po niemieckich autostradach będzie kosztować co najmniej 12,4 eurocenta za kilometr. Przewoźnicy szacują, że z tego powodu ich koszty wzrosną o 10-20 proc.
   Transportowcy w Europie obawiają się chaosu. Na razie przygotowano około 300 tys. urządzeń do satelitarnego monitorowania ruchu ciężarówek, choć pierwotnie miało być ich 500 tys. Opłatę można wnieść także w internecie lub w specjalnych automatach na przejściach granicznych. Wymaga to jednak bardzo precyzyjnego wyznaczania trasy.


Źródło: Wyborcza (gazeta.pl) - Gazeta ogólnopolska
Dodał: pp

Data dodania: 30-12-2004

© 2003-2006 informatorbudowlany.pl kontakt problemy techniczne wyszukiwarka partnerzy zgłoś błąd

Nowe zasady dotyczące cookies. Aby nasza strona lepiej spełniała Państwa oczekiwania wykorzystujemy pliki cookies. Informujemy, że można zablokować zapisywanie ciasteczek, zmieniajšc ustawienia przeglšdarki. Szczegółowe informacje.