informatorbudowlany.plinformatorbudowlany.pl
Strona główna informatorbudowlany.pl Początek bloku Kontakt z informatorbudowlany.pl Regulamin informatorbudowlany.pl Cennik informatorbudowlany.pl Poczta z informatorbudowlany.pl
STRONA GŁÓWNA POCZTĄTEK BLOKU KONTAKT REGULAMIN CENNIK POCZTA
Aktualnie 31 gości, oraz: ibb
Logowanie
Login: 
Hasło: 
 Nie pamiętam hasła
Zarejestruj się:
Osoba fizyczna   Firma
Menu
Katalog firm
Katalog towarów
Kosztorysy budowlane
Tablica ogłoszeń
Tłumaczenia on-line
Kreatory
Katalog stron WWW
Procedury, Druki, Pliki
Wydarzenia
Bankowość
Biznes
Budownictwo
Ekonomia, finanse
IBB Estimator
IBB Estimator
Informatyka, internet
Komunikaty
Nieruchomości
Praca
Prawo
Prognozy
Rozmaitości
Targi
UE
Prawo
Poczta
Konsultanci
Witam, czekam na pytania odnośnie spraw technicznych portalu (chwilowo niedostępny, zostaw wiadomość, jeżeli chcesz otrzymać odpowiedź podaj adres e-mail)
Wiadomość poufna 
 
Reklama
Informacje
Fraza:  

Co się zmieniło w pracy w 2004 r.?
   Dziś w dobrym tonie jest spóźnić się na towarzyskie spotkanie i tłumaczyć to nauką do późna. Bo modne jest dokształcanie. No i planowanie wyjazdu do pracy w Wielkiej Brytanii.
   Spadły statystyki niezadowolenia, choć to przeciwne naszej naturze. Kiedyś jak Polaka pytano, jaki ma humor, to mówił: gorszy niż wczoraj, lepszy niż jutro. A teraz mówimy: lepszy niż wczoraj, gorszy niż jutro. Niebywałe - twierdzi Piotr Kulpa, wiceminister gospodarki i pracy.
   Od 1 maja wpuszczają nas do Anglii bez dociekliwych pytań i problemów! To bardzo zmieniło Polaków - tłumaczy Marek Sztomberski, psycholog i właściciel firmy szkoleniowej. Dziś już więc w dobrym tonie jest pochwalić się znajomym, że się wróciło z pracy w Londynie, albo że się pakuje walizki. 
   Chętniej wyjeżdżamy za granicę i nie tylko do pracy w pubach, ale i po to, by zarządzać firmami. Więcej Polaków zarządza także międzynarodowymi korporacjami w tym regionie - dodaje Piotr Wielgomas, prezes firmy doradczej Bigram. - Energia, z jaką Polacy ruszyli do zdobywania Wysp, zaskoczyła wszystkich specjalistów rynku pracy.
   Ciekawe też, jak szybko rośnie skłonność do liberalizacji rynku pracy w Europie i jak szybko kraje, które zamknęły przed nami granice, odkryły, że tylko na tym tracą - mówi wiceminister Kulpa.
   Niestety, integralną częścią wyjazdów są równie szybkie powroty do kraju, ale mam nadzieję, że to moda, która wkrótce minie - mówi prof. Elżbieta Kryńska, ekonomistka z Uniwersytetu Łódzkiego.
   Na pytanie "gdybym miał teraz szukać pracy, to..." odpowiedzi specjalistów od rynku pracy są wyjątkowo zgodne. - Założyłbym własną firmę - powtarzają. - Czasy zdecydowanie sprzyjają i będą sprzyjać wszelkiej przedsiębiorczości - twierdzi Piotr Wielgomas. - W 1989 r. mieliśmy "Szczęki 1" ze składanymi łóżkami nazwanymi pieszczotliwie szczękami, bez nowej fali przedsiębiorców nie będzie "Szczęk 2".
   Wszyscy rozmówcy przyznają także, że to dobry czas dla tych, którzy szukają pracy.
   Skuteczność w poszukiwaniu pracy nie zależy od doświadczenia, ale od odwagi i tego, czy wiadomo, czego się chce. A pracy dla tych, którzy to wiedzą, jest w bród - przekonuje Marek Sztomberski.
   Wiceminister Piotr Kulpa jest przekonany, że gdyby miał teraz szukać pracy, to szukałby jej znacznie krócej niż kiedyś.
   Dziś "trendy" jest też nie mieć czasu i tłumaczyć się pracą. Wszyscy nasi rozmówcy mają też wrażenie, że ostatnio pracują dłużej za mniejsze pieniądze. - Wszyscy o tym mówią, to jakaś plaga - twierdzi wiceminister Kulpa.
   To raczej doba się skurczyła - dodaje Piotr Wielgomas. - Myślę, że sprzedaż kilku dodatkowych godzin to byłby milionowy interes - dodaje.


Źródło: Wyborcza (gazeta.pl) - Gazeta ogólnopolska
Dodał: pp

Data dodania: 29-12-2004

© 2003-2006 informatorbudowlany.pl kontakt problemy techniczne wyszukiwarka partnerzy zgłoś błąd

Nowe zasady dotyczące cookies. Aby nasza strona lepiej spełniała Państwa oczekiwania wykorzystujemy pliki cookies. Informujemy, że można zablokować zapisywanie ciasteczek, zmieniajšc ustawienia przeglšdarki. Szczegółowe informacje.