informatorbudowlany.plinformatorbudowlany.pl
Strona główna informatorbudowlany.pl Początek bloku Kontakt z informatorbudowlany.pl Regulamin informatorbudowlany.pl Cennik informatorbudowlany.pl Poczta z informatorbudowlany.pl
STRONA GŁÓWNA POCZTĄTEK BLOKU KONTAKT REGULAMIN CENNIK POCZTA
Aktualnie 54 gości
Logowanie
Login: 
Hasło: 
 Nie pamiętam hasła
Zarejestruj się:
Osoba fizyczna   Firma
Menu
Katalog firm
Katalog towarów
Kosztorysy budowlane
Tablica ogłoszeń
Tłumaczenia on-line
Kreatory
Katalog stron WWW
Procedury, Druki, Pliki
Wydarzenia
Bankowość
Biznes
Budownictwo
Ekonomia, finanse
IBB Estimator
IBB Estimator
Informatyka, internet
Komunikaty
Nieruchomości
Praca
Prawo
Prognozy
Rozmaitości
Targi
UE
Prawo
Poczta
Konsultanci
Witam, czekam na pytania odnośnie spraw technicznych portalu (chwilowo niedostępny, zostaw wiadomość, jeżeli chcesz otrzymać odpowiedź podaj adres e-mail)
Wiadomość poufna 
 
Reklama
Informacje
Fraza:  

Elektrownia jądrowa w Polsce
   Rząd przewiduje, że około 2020 roku Polska będzie potrzebowała energii jądrowej. Rada Ministrów przyjęła dokument - "Polityka energetyczna Polski do 2025 roku".
   Wiceminister gospodarki Jacek Piechota podkreślił, że rząd nie podejmuje decyzji o inwestowaniu w budowę elektrowni jądrowej. Natomiast, jeśli do 2010 roku nie pojawi się inwestor, to przyszły rząd będzie musiał ogłosić w Unii Europejskiej przetarg z zachętami dla inwestorów. Elektrownia jądrowa mogłaby powstać w terminie do 10 lat.
   Decyzja o wybudowaniu elektrowni atomowej wynika z prognoz zapotrzebowania na energię elektryczną w 2020. Minister Piechota zaznaczył, że w tym czasie nie będziemy w stanie wyprodukować wystarczającej ilości prądu wykorzystując tylko surowce konwencjonalne - węgiel kamienny i brunatny.
   Zastępca dyrektora Instytutu Energii Atomowej Stefan Chwaszczewski uważa, że najlepszym miejscem na wybudowanie elektrowni jest Żarnowiec. Tam miała powstać kilka lat temu elektrownia jądrowa i jest już gotowa infrastruktura oraz sieć energetyczna. W ocenie specjalistów, energię wyprodukowaną w elektrowni jądrowej moglibyśmy sprzedawać za granicę po konkurencyjnej cenie. Ewentualnymi odbiorcami mogłyby być inne kraje, między innymi, Austria.


Źródło: Wyborcza (gazeta.pl) - Gazeta ogólnopolska
Dodał: pp

Data dodania: 26-12-2004

© 2003-2006 informatorbudowlany.pl kontakt problemy techniczne wyszukiwarka partnerzy zgłoś błąd

Nowe zasady dotyczące cookies. Aby nasza strona lepiej spełniała Państwa oczekiwania wykorzystujemy pliki cookies. Informujemy, że można zablokować zapisywanie ciasteczek, zmieniajšc ustawienia przeglšdarki. Szczegółowe informacje.