informatorbudowlany.plinformatorbudowlany.pl
Strona główna informatorbudowlany.pl Początek bloku Kontakt z informatorbudowlany.pl Regulamin informatorbudowlany.pl Cennik informatorbudowlany.pl Poczta z informatorbudowlany.pl
STRONA GŁÓWNA POCZTĄTEK BLOKU KONTAKT REGULAMIN CENNIK POCZTA
Aktualnie 56 gości
Logowanie
Login: 
Hasło: 
 Nie pamiętam hasła
Zarejestruj się:
Osoba fizyczna   Firma
Menu
Katalog firm
Katalog towarów
Kosztorysy budowlane
Tablica ogłoszeń
Tłumaczenia on-line
Kreatory
Katalog stron WWW
Procedury, Druki, Pliki
Wydarzenia
Bankowość
Biznes
Budownictwo
Ekonomia, finanse
IBB Estimator
IBB Estimator
Informatyka, internet
Komunikaty
Nieruchomości
Praca
Prawo
Prognozy
Rozmaitości
Targi
UE
Prawo
Poczta
Konsultanci
Witam, czekam na pytania odnośnie spraw technicznych portalu (chwilowo niedostępny, zostaw wiadomość, jeżeli chcesz otrzymać odpowiedź podaj adres e-mail)
Wiadomość poufna 
 
Reklama
Informacje
Fraza:  

Barometr Ofert Pracy: trochę więcej pracy
   Sytuacja na rynku pracy powinna się poprawiać, ale bardzo wolno - wynika ze wskazania Barometru Ofert Pracy w "Gazecie Wyborczej".
   Barometr Ofert Pracy - pokazujący sytuację na rynku pracy na podstawie ogłoszeń - wzrósł w listopadzie 2004 roku o jeden punkt. Nie jest to jednak wzrost znaczący, zwłaszcza że od lipca do września barometr uległ okresowemu załamaniu. Obserwowana w październiku i listopadzie poprawa jest na razie zaledwie powrotem do poziomu z czerwca, kiedy przyrost liczby ogłoszeń o miejscach pracy był największy.
   Optymizmem może napawać to, że wzrost liczby ogłoszeń dotyczy teraz niemal całego obszaru kraju. Tylko w trzech województwach liczba ogłoszeń o pracy w listopadzie się nie zwiększyła (były to województwa: lubelskie, mazowieckie oraz wielkopolskie). Dla porównania: w lipcu było aż jedenaście województw, w których nie odnotowano wzrostu liczby ogłoszeń prasowych o wolnych miejscach pracy.
   Można więc powiedzieć, że na coraz większy obszar kraju rozprzestrzeniają się tendencje do tworzenia miejsc pracy, choć są one wciąż bardzo słabe.
   Wskazania naszego barometru rosły dynamicznie w pierwszej połowie 2004 r. Zaowocowało to spadkiem stopy bezrobocia z 20,6 proc. w styczniu do 18,7 proc. w październiku. W październiku odnotowano najniższą od trzech lat liczbę zarejestrowanych bezrobotnych. Ich liczba spadła poniżej 3 mln. Ostatnie wskazania barometru oznaczają możliwość podtrzymania pozytywnych tendencji na rynku pracy, lecz dynamika tej poprawy może być powolna.
   Pozytywne perspektywy, ale w dłuższym horyzoncie czasu, stwarzają dane napływające z urzędów pracy. Coraz więcej bezrobotnych podejmuje własną działalność gospodarczą. Kolejna pozytywna tendencja to wysoki odsetek tych bezrobotnych, którzy podnoszą swoje kwalifikacje lub zyskują nowe zawody w efekcie odbywania staży i szkoleń. Zjawisko to w skali kraju jest coraz bardziej powszechne.


Źródło: Wyborcza (gazeta.pl) - Gazeta ogólnopolska
Dodał: pp

Data dodania: 22-12-2004

© 2003-2006 informatorbudowlany.pl kontakt problemy techniczne wyszukiwarka partnerzy zgłoś błąd

Nowe zasady dotyczące cookies. Aby nasza strona lepiej spełniała Państwa oczekiwania wykorzystujemy pliki cookies. Informujemy, że można zablokować zapisywanie ciasteczek, zmieniajšc ustawienia przeglšdarki. Szczegółowe informacje.