informatorbudowlany.plinformatorbudowlany.pl
Strona główna informatorbudowlany.pl Początek bloku Kontakt z informatorbudowlany.pl Regulamin informatorbudowlany.pl Cennik informatorbudowlany.pl Poczta z informatorbudowlany.pl
STRONA GŁÓWNA POCZTĄTEK BLOKU KONTAKT REGULAMIN CENNIK POCZTA
Aktualnie 53 gości
Logowanie
Login: 
Hasło: 
 Nie pamiętam hasła
Zarejestruj się:
Osoba fizyczna   Firma
Menu
Katalog firm
Katalog towarów
Kosztorysy budowlane
Tablica ogłoszeń
Tłumaczenia on-line
Kreatory
Katalog stron WWW
Procedury, Druki, Pliki
Wydarzenia
Bankowość
Biznes
Budownictwo
Ekonomia, finanse
IBB Estimator
IBB Estimator
Informatyka, internet
Komunikaty
Nieruchomości
Praca
Prawo
Prognozy
Rozmaitości
Targi
UE
Prawo
Poczta
Konsultanci
Witam, czekam na pytania odnośnie spraw technicznych portalu (chwilowo niedostępny, zostaw wiadomość, jeżeli chcesz otrzymać odpowiedź podaj adres e-mail)
Wiadomość poufna 
 
Reklama
Informacje
Fraza:  

Brytyjczycy chcą zatrudniać polskich finansistów
   Po kierowcach, pielęgniarkach i kasjerkach w supermarketach Brytyjczycy i Irlandczycy kuszą pracą księgowych, bankowców oraz menedżerów.
   Dotąd wyspiarze szukali pracowników do niechętnie wykonywanych i kiepsko opłacanych zawodów. Teraz szansę dostają ci, którzy pracują głową. Brytyjczyków przekonuje nie tania siła robocza, ale kreatywność Polaków - przekonuje Lidia Król z agencji Jobs.pl, pośrednika pracy.
   Pierwsze odezwały się firmy z Irlandii. - Naszymi klientami są największe tamtejsze przedsiębiorstwa. To trudny, ale dobry rynek: nasi księgowi będą zarabiać tyle, co miejscowi, ok. 50 tys. funtów rocznie - podkreśla.
   Kto może jechać? Wymagania wyspiarzy: biegła znajomość angielskiego i swoboda w poruszaniu się po międzynarodowej księgowości.
   Nasi księgowi kontakt z międzynarodowymi rozliczeniami mają od dawna. Część z nich pracuje już długo na styku Polska - UE i świetnie orientuje się w unijnych standardach - zapewnia Adam Kęsik, sekretarz generalny zarządu Stowarzyszenia Księgowych w Polsce. W jego organizacji działa 30 tys. osób. - Sam niedawno wróciłem ze Szkocji. Pracują tam moi znajomi, są dyrektorami finansowymi, biegłymi rewidentami. Mówią, że praca nie jest cięższa niż w Polsce, za to zarobki kilka razy większe - stwierdza.
   Nad Wisłą księgowy dostaje od tysiąca do kilkunastu tysięcy złotych, ale te najwyższe stawki to rzadkość.
   Wojciech Nowak z katedry rachunkowości Akademii Ekonomicznej w Krakowie przyznaje, że rekrutacja księgowych i bankowców na angielski rynek to w Polsce nowość. - Dziś Polacy, którzy zajmują odpowiedzialne stanowiska w firmach na Zachodzie, docierali tam zwykle poprzez awans z polskich filii. Trudno było dostać się tam z ulicy. Z czasem jednak standaryzacja prawa międzynarodowego (w tym rachunkowości) jest coraz większa i łatwiej się odnaleźć w nowym kraju - ocenia.
   Lidia Król przypomina z kolei, że przed podjęciem pracy księgowi będą przechodzić kursy w międzynarodowych firmach szkoleniowych. - Niektóre wymagają międzynarodowych certyfikatów (tzw. ACCA - red.) już na wstępie - zaznacza. - Na wiosnę szykuje się rekrutacja do pracy w bankach. Do tego wciąż szukamy inżynierów na budowy, menedżerów do restauracji i fabryk produkujących prefabrykaty betonowe. Pracowników potrzebują też firmy telekomunikacyjne - dodaje.
   Ilu Polaków może znaleźć pracę księgowego i bankowca w Irlandii i Wielkiej Brytanii? Lidia Król: - Zaczynamy od kilkudziesięciu. Ale to początek. Polscy pracownicy są tam oceniani wyjątkowo dobrze. Irlandzkie firmy nam za nich dziękują.

Źródło: Wyborcza (gazeta.pl) - Gazeta ogólnopolska
Dodał: pp

Data dodania: 20-12-2004

© 2003-2006 informatorbudowlany.pl kontakt problemy techniczne wyszukiwarka partnerzy zgłoś błąd

Nowe zasady dotyczące cookies. Aby nasza strona lepiej spełniała Państwa oczekiwania wykorzystujemy pliki cookies. Informujemy, że można zablokować zapisywanie ciasteczek, zmieniajšc ustawienia przeglšdarki. Szczegółowe informacje.