informatorbudowlany.plinformatorbudowlany.pl
Strona główna informatorbudowlany.pl Początek bloku Kontakt z informatorbudowlany.pl Regulamin informatorbudowlany.pl Cennik informatorbudowlany.pl Poczta z informatorbudowlany.pl
STRONA GŁÓWNA POCZTĄTEK BLOKU KONTAKT REGULAMIN CENNIK POCZTA
Aktualnie 67 gości
Logowanie
Login: 
Hasło: 
 Nie pamiętam hasła
Zarejestruj się:
Osoba fizyczna   Firma
Menu
Katalog firm
Katalog towarów
Kosztorysy budowlane
Tablica ogłoszeń
Tłumaczenia on-line
Kreatory
Katalog stron WWW
Procedury, Druki, Pliki
Wydarzenia
Bankowość
Biznes
Budownictwo
Ekonomia, finanse
IBB Estimator
IBB Estimator
Informatyka, internet
Komunikaty
Nieruchomości
Praca
Prawo
Prognozy
Rozmaitości
Targi
UE
Prawo
Poczta
Konsultanci
Witam, czekam na pytania odnośnie spraw technicznych portalu (chwilowo niedostępny, zostaw wiadomość, jeżeli chcesz otrzymać odpowiedź podaj adres e-mail)
Wiadomość poufna 
 
Reklama
Informacje
Fraza:  

W Islandii jest praca dla 1500 budowlańców z Małopolski
   Na największej w historii Islandii budowie - ogromnej tamie ziemnej, elektrowni wodnej i hucie aluminium - ma pracować 1500 budowlańców z Małopolski.
   To największa budowa w całej historii Islandii. Inwestycja ruszyła w ubiegłym roku i ma być zakończona do 2009. Warta jest miliard dolarów. Ale inwestorowi - korporacji Bechtel - brakuje rąk do pracy, bo na całej wyspie mieszka zaledwie 290 tys. ludzi. Na razie zatrudniono na budowie 2500 osób, a potrzeba jeszcze ok. 1800 pracowników fizycznych. W drugim naborze na Islandii zgłosiło się tylko 300. Dlatego firma pomyślała o zatrudnieniu pracowników z Polski. Islandia nie jest wprawdzie członkiem Unii Europejskiej, ale należy do Europejskiego Obszaru Gospodarczego - jego rynek pracy został otwarty dla Polaków z dniem przystąpienia naszego kraju do UE.
   Wybór padł na Polskę, bo koszty pracy są u nas konkurencyjne w stosunku do starych członków Unii Europejskiej. Poza tym Polska to duży kraj, w którym bez problemu można znaleźć wszystkich potrzebnych pracowników. Znaleźć ich można nawet w jednym województwie, choćby w Małopolsce - mówi wicemarszałek województwa małopolskiego Andrzej Sasuła, który wczoraj w Krakowie uczestniczył w rozmowach z przedstawicielami firmy Bechtel.
   Korporacja chce przeprowadzić nabór właśnie przez Małopolski Urząd Pracy. - Wszystkie formalności powinny zostać załatwione w ciągu najbliższych tygodni. Niewykluczone, że nabór rozpocznie się jeszcze w tym roku. Potrzebni są pracownicy fizyczni z branży budowlanej. Do Islandii mieliby pojechać przynajmniej na dwuletni kontrakt - mówi wicemarszałek. - Ważne, że zgłosił się do nas sam pracodawca, a nie jakieś pośrednictwo pracy, z którymi różnie bywa. Musimy jeszcze dograć sprawę zakwaterowania i ustalić dokładne płace.
   Nieoficjalnie dowiedzieliśmy się, że firma chce płacić polskim pracownikom równowartość ok. 10 tys. zł miesięcznie.


Źródło: Wyborcza (gazeta.pl) - Gazeta ogólnopolska
Dodał: pp

Data dodania: 05-12-2004

© 2003-2006 informatorbudowlany.pl kontakt problemy techniczne wyszukiwarka partnerzy zgłoś błąd

Nowe zasady dotyczące cookies. Aby nasza strona lepiej spełniała Państwa oczekiwania wykorzystujemy pliki cookies. Informujemy, że można zablokować zapisywanie ciasteczek, zmieniajšc ustawienia przeglšdarki. Szczegółowe informacje.