informatorbudowlany.plinformatorbudowlany.pl
Strona główna informatorbudowlany.pl Początek bloku Kontakt z informatorbudowlany.pl Regulamin informatorbudowlany.pl Cennik informatorbudowlany.pl Poczta z informatorbudowlany.pl
STRONA GŁÓWNA POCZTĄTEK BLOKU KONTAKT REGULAMIN CENNIK POCZTA
Aktualnie 60 gości
Logowanie
Login: 
Hasło: 
 Nie pamiętam hasła
Zarejestruj się:
Osoba fizyczna   Firma
Menu
Katalog firm
Katalog towarów
Kosztorysy budowlane
Tablica ogłoszeń
Tłumaczenia on-line
Kreatory
Katalog stron WWW
Procedury, Druki, Pliki
Wydarzenia
Bankowość
Biznes
Budownictwo
Ekonomia, finanse
IBB Estimator
IBB Estimator
Informatyka, internet
Komunikaty
Nieruchomości
Praca
Prawo
Prognozy
Rozmaitości
Targi
UE
Prawo
Poczta
Konsultanci
Witam, czekam na pytania odnośnie spraw technicznych portalu (chwilowo niedostępny, zostaw wiadomość, jeżeli chcesz otrzymać odpowiedź podaj adres e-mail)
Wiadomość poufna 
 
Reklama
Informacje
Fraza:  

Tysiące firm zgłosiło się po unijną dotację
   Prawie 6,5 tysiąca wniosków o unijną dotację z funduszy strukturalnych złożyli mali i średni przedsiębiorcy - poinformowała w piątek Polska Agencja Rozwoju Przedsiębiorczości
   W piątek minął termin składania wniosków o dotację z Sektorowego Programu Operacyjnego Wzrost Konkurencyjności Przedsiębiorstw - w tzw. działaniach 2.1 oraz 2.3. To pieniądze zarezerwowane dla małych i średnich firm. Pierwsze z tych działań dotyczy doradztwa, w drugim dofinansowywane będą inwestycje np. w maszyny i technologie.
   Nie wiadomo, o jaką łączną sumę ubiegają się przedsiębiorcy - wnioski są jeszcze w kopertach. Łącznie do podziału jest prawie 400 mln euro.
   Teraz rozpocznie się ocena złożonych wniosków. Nie wiadomo, ilu przedsiębiorców dostanie dotację. Wiadomo natomiast, w którym regionie unijne fundusze strukturalne cieszyły się największą popularnością. Prym wiedzie Śląsk - do Regionalnej Instytucji Finansującej spłynęło aż 810 wniosków. W Wielkopolsce było ich 605. Dla porównania, w woj. lubuskim - 157. Tak wielkie zainteresowanie unijnymi dotacjami musi cieszyć, zważywszy, że przedsiębiorcy skarżyli się na dość skomplikowane procedury i opasłe formularze.
   Dotacje na doradztwo cieszą się zdecydowanie mniejszym powodzeniem niż inwestycyjne. Wniosków o nie w całym kraju było tylko 25! A przecież budżet tego działania jest też nie do pogardzenia - 33 mln euro. Unia daje dotacje na zakup usług doradczych w zakresie prowadzenia przedsiębiorstwa na terytorium UE, poprawy jakości, uzyskiwania i odnawiania certyfikatów itp.


Źródło: Wyborcza (gazeta.pl) - Gazeta ogólnopolska
Dodał: pp

Data dodania: 03-12-2004

© 2003-2006 informatorbudowlany.pl kontakt problemy techniczne wyszukiwarka partnerzy zgłoś błąd

Nowe zasady dotyczące cookies. Aby nasza strona lepiej spełniała Państwa oczekiwania wykorzystujemy pliki cookies. Informujemy, że można zablokować zapisywanie ciasteczek, zmieniajšc ustawienia przeglšdarki. Szczegółowe informacje.