informatorbudowlany.plinformatorbudowlany.pl
Strona główna informatorbudowlany.pl Początek bloku Kontakt z informatorbudowlany.pl Regulamin informatorbudowlany.pl Cennik informatorbudowlany.pl Poczta z informatorbudowlany.pl
STRONA GŁÓWNA POCZTĄTEK BLOKU KONTAKT REGULAMIN CENNIK POCZTA
Aktualnie 1 gość
Logowanie
Login: 
Hasło: 
 Nie pamiętam hasła
Zarejestruj się:
Osoba fizyczna   Firma
Menu
Katalog firm
Katalog towarów
Kosztorysy budowlane
Tablica ogłoszeń
Tłumaczenia on-line
Kreatory
Katalog stron WWW
Procedury, Druki, Pliki
Wydarzenia
Bankowość
Biznes
Budownictwo
Ekonomia, finanse
IBB Estimator
IBB Estimator
Informatyka, internet
Komunikaty
Nieruchomości
Praca
Prawo
Prognozy
Rozmaitości
Targi
UE
Prawo
Poczta
Konsultanci
Witam, czekam na pytania odnośnie spraw technicznych portalu (chwilowo niedostępny, zostaw wiadomość, jeżeli chcesz otrzymać odpowiedź podaj adres e-mail)
Wiadomość poufna 
 
Reklama
Informacje
Fraza:  

Fundusze inwestycyjne obniżają opłaty
   Przyciśnięte do muru fundusze inwestycyjne na wyścigi obniżają opłaty. Próbują zatrzymać odpływ klientów, którzy ostatnio wybierali raczej akcje prywatyzowanych spółek i lokaty bankowe. Dziś jest to walka o rynek wart 34 mld zł.
   W ostatnich dniach o promocyjnej obniżce opłat dystrybucyjnych poinformowały aż trzy towarzystwa funduszy inwestycyjnych.
   Do końca listopada o połowę spadają stawki pobierane przy zakupie jednostek wszystkich funduszy z rodziny TFI Arka. Podobną promocję obejmującą fundusze akcyjne i zrównoważone ogłosił TFI Skarbiec. Najdalej poszło skandynawskie TFI SEB - do końca roku w ogóle nie będzie pobierać prowizji przy zakupie jednostek swoich funduszy. Z naszych informacji wynika, że podobne posunięcia przygotowuje kilku kolejnych powierników.
   Choć najwięksi gracze na rynku - TFI Pioneer Pekao, TFI ING oraz TFI PKO/Credit Suisse - na razie nie zdecydowali się na obniżenie prowizji, to analitycy już teraz podkreślają, że mamy do czynienia z największą od lat falą obniżek prowizji pobieranych przez fundusze. Od czasu, gdy największym sprzedawcą funduszy stały się banki, klienci płacili wyśrubowane prowizje przy zakupie jednostek - nawet do 5,5 proc. w funduszach akcji.
   Tym, co skłoniło powierników do zmiany strategii, jest największy od niepamiętnych czasów kryzys na rynku. W poprzednich latach ludzie przynosili do funduszy po kilka miliardów złotych nowych oszczędności (głównie likwidując lokaty bankowe). W tym roku sytuacja jest odwrotna - klienci znacznie częściej wybierają inne formy oszczędzania.
   Od stycznia majątek wszystkich polskich funduszy zwiększył się zaledwie o niecały miliard, z 33,2 do 34,1 mld zł. A prognozy na cały 2004 r. mówiły o wzroście rzędu 8-10 mld zł. Bezpiecznym funduszom dały się we znaki niedawne podwyżki stóp procentowych i rosnąca atrakcyjność lokat bankowych - niektóre banki płacą za roczny depozyt ponad 7 proc. Od funduszy inwestujących w akcje odciągają zaś ciułaczy zyskowne oferty akcji, w tym prywatyzacyjne sukcesy PKO BP i wydawnictwa WSiP. Na akcjach obu spółek można było zarobić po debiucie giełdowym ponad 20 proc.


Źródło: Wyborcza (gazeta.pl) - Gazeta ogólnopolska
Dodał: pp

Data dodania: 15-11-2004

© 2003-2006 informatorbudowlany.pl kontakt problemy techniczne wyszukiwarka partnerzy zgłoś błąd

Nowe zasady dotyczące cookies. Aby nasza strona lepiej spełniała Państwa oczekiwania wykorzystujemy pliki cookies. Informujemy, że można zablokować zapisywanie ciasteczek, zmieniajšc ustawienia przeglšdarki. Szczegółowe informacje.