informatorbudowlany.plinformatorbudowlany.pl
Strona główna informatorbudowlany.pl Początek bloku Kontakt z informatorbudowlany.pl Regulamin informatorbudowlany.pl Cennik informatorbudowlany.pl Poczta z informatorbudowlany.pl
STRONA GŁÓWNA POCZTĄTEK BLOKU KONTAKT REGULAMIN CENNIK POCZTA
Aktualnie 55 gości
Logowanie
Login: 
Hasło: 
 Nie pamiętam hasła
Zarejestruj się:
Osoba fizyczna   Firma
Menu
Katalog firm
Katalog towarów
Kosztorysy budowlane
Tablica ogłoszeń
Tłumaczenia on-line
Kreatory
Katalog stron WWW
Procedury, Druki, Pliki
Wydarzenia
Bankowość
Biznes
Budownictwo
Ekonomia, finanse
IBB Estimator
IBB Estimator
Informatyka, internet
Komunikaty
Nieruchomości
Praca
Prawo
Prognozy
Rozmaitości
Targi
UE
Prawo
Poczta
Konsultanci
Witam, czekam na pytania odnośnie spraw technicznych portalu (chwilowo niedostępny, zostaw wiadomość, jeżeli chcesz otrzymać odpowiedź podaj adres e-mail)
Wiadomość poufna 
 
Reklama
Informacje
Fraza:  

Rynek pracy. Pracodawcy chcą zatrudniać
   Co trzecia firma chce do końca roku zatrudnić pracowników. Zwalniać tylko co trzydziesta!
   Job Index jest badaniem rynku pracy, które co trzy miesiące robi firma doradztwa personalnego Hudson Global Resources. Biorą w nim udział krajowe i międzynarodowe firmy działające na polskim rynku, które pytane są o plany dotyczące zatrudnienia (gdzie będą zatrudniać, gdzie zwalniać). W badaniu wzięło udział 200 firm losowo wybranych z bazy klientów i firm zaprzyjaźnionych z Hudson. Wywiady przeprowadzono we wrześniu, prognoza dotyczy zatem października, listopada i grudnia 2004 r.
   Prognozy na ostatni kwartał roku są optymistyczne. Dużo mniej firm niż trzy miesiące temu chce zredukować personel (teraz 3 proc., w poprzednim badaniu 11 proc.). Zatrudniać chce 36 proc. firm, podobnie jak w poprzednim kwartale.
   Największe szanse na pracę mają osoby starające się o pracę w branży teleinformatycznej. Aż 67 proc. firm ma zamiar przyjąć nowych pracowników, żadna nie zapowiada zwolnień. Niewiele gorzej dzieje się w firmach logistyczno-transportowych oraz hotelach i restauracjach, gdzie zatrudniać chce co drugi pracodawca. Żaden nie planuje redukcji. Zatrudnienie wzrośnie także w firmach farmaceutycznych, produkcyjnych, FMCG (artykuły codziennego użytku) oraz usługach.
   Powodów do zadowolenia nie mogą mieć za to pracownicy firm handlowych. To jedyna branża, w której zmniejszy się liczba pracowników. Zatrudnieniowe status quo w najbliższych trzech miesiącach zachowa sektor budowlany i finansowo-ubezpieczeniowy.
   O pracę w listopadzie i grudniu najłatwiej będzie na południu Polski. Prawie co druga firma z tego regionu potrzebuje nowych pracowników, żadna nie chce zwalniać. Liczba etatów zmaleje natomiast w centrum i na wschodzie.
   Jeśli chodzi o stanowiska, to na brak zainteresowania nie mogą narzekać sprzedawcy, liderzy także w poprzednich badaniach. Aż 13 proc. firm zamierza ich zatrudnić jeszcze w tym roku. Na drugim miejscu w rankingu kandydatów są pracownicy produkcji (poszukuje ich 5 proc. pracodawców), na trzecim marketingowcy, których chce 4 proc. firm.


Źródło: Wyborcza (gazeta.pl) - Gazeta ogólnopolska
Dodał: pp

Data dodania: 01-11-2004

© 2003-2006 informatorbudowlany.pl kontakt problemy techniczne wyszukiwarka partnerzy zgłoś błąd

Nowe zasady dotyczące cookies. Aby nasza strona lepiej spełniała Państwa oczekiwania wykorzystujemy pliki cookies. Informujemy, że można zablokować zapisywanie ciasteczek, zmieniajšc ustawienia przeglšdarki. Szczegółowe informacje.