informatorbudowlany.plinformatorbudowlany.pl
Strona główna informatorbudowlany.pl Początek bloku Kontakt z informatorbudowlany.pl Regulamin informatorbudowlany.pl Cennik informatorbudowlany.pl Poczta z informatorbudowlany.pl
STRONA GŁÓWNA POCZTĄTEK BLOKU KONTAKT REGULAMIN CENNIK POCZTA
Aktualnie 93 gości
Logowanie
Login: 
Hasło: 
 Nie pamiętam hasła
Zarejestruj się:
Osoba fizyczna   Firma
Menu
Katalog firm
Katalog towarów
Kosztorysy budowlane
Tablica ogłoszeń
Tłumaczenia on-line
Kreatory
Katalog stron WWW
Procedury, Druki, Pliki
Wydarzenia
Bankowość
Biznes
Budownictwo
Ekonomia, finanse
IBB Estimator
IBB Estimator
Informatyka, internet
Komunikaty
Nieruchomości
Praca
Prawo
Prognozy
Rozmaitości
Targi
UE
Prawo
Poczta
Konsultanci
Witam, czekam na pytania odnośnie spraw technicznych portalu (chwilowo niedostępny, zostaw wiadomość, jeżeli chcesz otrzymać odpowiedź podaj adres e-mail)
Wiadomość poufna 
 
Reklama
Informacje
Fraza:  

Rząd: poprawi się dostęp młodych firm high-tech do kapitału
   Do końca tego roku powinien rozpocząć działalność przewidziany w umowie offsetowej z Lockheed Martin tzw. fundusz zalążkowy inwestujący w Polsce w innowacyjne firmy - zapowiedział wiceminister gospodarki i pracy Krzysztof Krystowski.
   - Początkowy kapitał do funduszu włoży koncern Lockheed Martin. Potem zarządzająca funduszem austriacka firma Epic będzie zabiegać o kapitał od innych komercyjnych inwestorów - mówił dziennikarzom min. Krystowski na środowej konferencji na temat gospodarki opartej na wiedzy. Imprezę zorganizowało Ministerstwo Nauki i Informatyzacji.
   W zamyśle resortu gospodarki fundusz zalążkowy będzie inwestował w młode polskie spółki (tzw. start-upy) starające się wprowadzić na rynek nowoczesne rozwiązania technologiczne. Projekt wynika z umowy offsetowej związanej z zakupem przez Polskę samolotu wielozadaniowego F-16 i ma towarzyszyć działalności tzw. akceleratora technologicznego przy Uniwersytecie Łódzkim (również powołanego w ramach offsetu). Resort gospodarki spodziewa się, że docelowo fundusz zalążkowy będzie dysponował kwotą około 30 mln dolarów.
   Jak mówili Krzysztof Krystowski oraz minister nauki Michał Kleiber wsparcia dla poszukujących kapitału przedsiębiorców high-tech w Polsce dostarczać będzie pośrednio także Krajowy Fundusz Kapitałowy (KFK). Specjalna ustawa przewidująca jego stworzenie została w sierpniu przyjęta przez rząd i obecnie znajduje się w parlamencie. KFK, wyposażony m.in. w pieniądze z budżetu państwa i z funduszy strukturalnych UE, ma wspierać finansowo komercyjne fundusze wysokiego ryzyka (tzw. venture capital) w ich inwestycjach w nowe przedsiębiorstwa high-tech w Polsce. Dzięki temu - liczy rząd - zwiększy się zainteresowanie inwestorów venture capital angażowaniem się w innowacyjne spółki już na wczesnym etapie ich rozwoju. Fundusz będzie nadzorowany przez Bank Gospodarstwa Krajowego. - Zainteresowanie udziałem w KFK przejawia także Bank Światowy - powiedział w środę min. Kleiber.
   Trudności w dostępie do kapitału inwestycyjnego to w opinii ekspertów jedna z głównych barier ograniczających obecnie rozwój młodych firm high-tech w Polsce.


Źródło: Wyborcza (gazeta.pl) - Gazeta ogólnopolska
Dodał: pp

Data dodania: 27-10-2004

© 2003-2006 informatorbudowlany.pl kontakt problemy techniczne wyszukiwarka partnerzy zgłoś błąd

Nowe zasady dotyczące cookies. Aby nasza strona lepiej spełniała Państwa oczekiwania wykorzystujemy pliki cookies. Informujemy, że można zablokować zapisywanie ciasteczek, zmieniajšc ustawienia przeglšdarki. Szczegółowe informacje.