informatorbudowlany.plinformatorbudowlany.pl
Strona główna informatorbudowlany.pl Początek bloku Kontakt z informatorbudowlany.pl Regulamin informatorbudowlany.pl Cennik informatorbudowlany.pl Poczta z informatorbudowlany.pl
STRONA GŁÓWNA POCZTĄTEK BLOKU KONTAKT REGULAMIN CENNIK POCZTA
Aktualnie 67 gości
Logowanie
Login: 
Hasło: 
 Nie pamiętam hasła
Zarejestruj się:
Osoba fizyczna   Firma
Menu
Katalog firm
Katalog towarów
Kosztorysy budowlane
Tablica ogłoszeń
Tłumaczenia on-line
Kreatory
Katalog stron WWW
Procedury, Druki, Pliki
Wydarzenia
Bankowość
Biznes
Budownictwo
Ekonomia, finanse
IBB Estimator
IBB Estimator
Informatyka, internet
Komunikaty
Nieruchomości
Praca
Prawo
Prognozy
Rozmaitości
Targi
UE
Prawo
Poczta
Konsultanci
Witam, czekam na pytania odnośnie spraw technicznych portalu (chwilowo niedostępny, zostaw wiadomość, jeżeli chcesz otrzymać odpowiedź podaj adres e-mail)
Wiadomość poufna 
 
Reklama
Informacje
Fraza:  

Inflacja groźna czy nie?
   Wiceprezes NBP mówi, że inflacja wciąż jest groźna, m.in. ze względu na ceny ropy. Część członków Rady Polityki Pieniężnej zagrożenia nie widzi.
   Minister finansów Mirosław Gronicki uważa, że w grudniu inflacja spadnie z dzisiejszych 4,4 proc. do 3,9-4 proc. Wiceprezes NBP Krzysztof Rybiński twierdzi, że możliwe jest przekroczenie 4 proc. - Mamy bardzo silny wzrost cen ropy. To oddziałuje na inflację, pchając ją do góry szczególnie w krótkim okresie, horyzoncie roku-półtora - tłumaczył w wypowiedzi dla PAP, podkreślając, że wiarygodny scenariusz inflacyjny nakreśli kolejna projekcja inflacji NBP, którą bank centralny przedstawi 30 listopada.
   Słowa Rybińskiego mogą być reakcją na ostatnie wypowiedzi kilku członków RPP, z których wynikało, że Rada wstrzyma się z podwyżką stóp procentowych na październikowym posiedzeniu: •  Andrzej Sławiński sugerował, że w gospodarce nie ma presji popytowej, co widać po utrzymującej się przez trzy miesiące na stabilnym poziomie inflacji bazowej; •  Andrzej Wojtyna powiedział zaś, że szczyt inflacyjny mamy już za sobą, wpływ wejścia do UE na ceny wygasa, a presja inflacyjna ograniczona jest przez trudną sytuację na rynku. Do tego zdystansował się od sierpniowej projekcji inflacji NBP, skrytykowanej przez analityków za zbytni pesymizm.

•  Trzy spośród pięciu miar inflacji bazowej wzrosły we wrześniu - podał NBP. Inflacja bazowa netto (z wyłączeniem cen żywności i paliw) wzrosła do 2,4 z 2,3 proc.


Źródło: Wyborcza (gazeta.pl) - Gazeta ogólnopolska
Dodał: pp

Data dodania: 23-10-2004

© 2003-2006 informatorbudowlany.pl kontakt problemy techniczne wyszukiwarka partnerzy zgłoś błąd

Nowe zasady dotyczące cookies. Aby nasza strona lepiej spełniała Państwa oczekiwania wykorzystujemy pliki cookies. Informujemy, że można zablokować zapisywanie ciasteczek, zmieniajšc ustawienia przeglšdarki. Szczegółowe informacje.