informatorbudowlany.plinformatorbudowlany.pl
Strona główna informatorbudowlany.pl Początek bloku Kontakt z informatorbudowlany.pl Regulamin informatorbudowlany.pl Cennik informatorbudowlany.pl Poczta z informatorbudowlany.pl
STRONA GŁÓWNA POCZTĄTEK BLOKU KONTAKT REGULAMIN CENNIK POCZTA
Aktualnie 71 gości
Logowanie
Login: 
Hasło: 
 Nie pamiętam hasła
Zarejestruj się:
Osoba fizyczna   Firma
Menu
Katalog firm
Katalog towarów
Kosztorysy budowlane
Tablica ogłoszeń
Tłumaczenia on-line
Kreatory
Katalog stron WWW
Procedury, Druki, Pliki
Wydarzenia
Bankowość
Biznes
Budownictwo
Ekonomia, finanse
IBB Estimator
IBB Estimator
Informatyka, internet
Komunikaty
Nieruchomości
Praca
Prawo
Prognozy
Rozmaitości
Targi
UE
Prawo
Poczta
Konsultanci
Witam, czekam na pytania odnośnie spraw technicznych portalu (chwilowo niedostępny, zostaw wiadomość, jeżeli chcesz otrzymać odpowiedź podaj adres e-mail)
Wiadomość poufna 
 
Reklama
Informacje
Fraza:  

Masowe kasowanie danych z twardych dysków
Banki, ministerstwa i spółki giełdowe ustawiają się w kolejce do kasowania twardych dysków.

W ciągu ostatnich kilku miesięcy gwałtownie wzrosło w Polsce zapotrzebowanie na kasowanie danych z twardych dysków - twierdzą analitycy największego w Polsce centrum odzyskiwania danych MBM Ontrack. W pierwszych czterech miesiącach 2004 r. mieli oni prawie dziesięć razy więcej zamówień niż przed rokiem. - Przyjmujemy od kilkunastu do kilkudziesięciu zleceń kasowania danych miesięcznie. W ubiegłym roku średnio było to kilka przypadków miesięcznie - powiedział "Gazecie" Jarosław Kubica z MBM Ontrack. Wzrosło też zainteresowanie specjalistycznym oprogramowaniem do czyszczenia zawartości dysków twardych. - Przed rokiem sprzedawaliśmy jedną, dwie licencje na takie programy. Teraz - ok. 10 miesięcznie - mówi Kubica.

Skąd to zainteresowanie? - To efekt m.in. nagłośnionych przez prasę spraw z dyskami wyniesionymi z MSZ i Wirtualnej Polski - mówi Kubica. Jego zdaniem te przypadki zwiększyły świadomość i odpowiedzialność użytkowników komputerów. Aby skasować dane z dysku nie wystarczy usunąć plik i opróżnić kosz w systemie operacyjnym. Nie pomaga nawet formatowanie dysku.

Wraz z wejściem Polski do UE zmieniła się też definicja dokumentu - jest nim każdy nośnik zawierający informacje. - Z naszych szacunków wynika, że 70 proc. informacji na świecie nie drukuje się na papierze. Wraz z wejściem do UE liczba dokumentów rośnie więc kilkakrotnie - podkreśla Kubica.

- Dziś część firm przy wymianie sprzętu na nowy przysyła stare dyski najpierw do nas. My je kasujemy, a później odsyłamy do dostawcy nowego sprzętu - tłumaczy Kubica.

Z usług kasowania danych najchętniej korzystają banki, koncerny farmaceutyczne, spółki giełdowe z różnych branż i administracja publiczna. - W ostatnich miesiącach wszystkie zlecenia ze strony administracji publicznej pochodziły z ministerstw - zdradził "Gazecie" Kubica. Dyski twarde z poufnymi danymi rządowymi przesyłano z Warszawy do Katowic, gdzie skrupulatnie je kasowano.


Źródło: Wyborcza (gazeta.pl) - Gazeta ogólnopolska
Dodał: pp

Data dodania: 05-05-2004

© 2003-2006 informatorbudowlany.pl kontakt problemy techniczne wyszukiwarka partnerzy zgłoś błąd

Nowe zasady dotyczące cookies. Aby nasza strona lepiej spełniała Państwa oczekiwania wykorzystujemy pliki cookies. Informujemy, że można zablokować zapisywanie ciasteczek, zmieniajšc ustawienia przeglšdarki. Szczegółowe informacje.