informatorbudowlany.plinformatorbudowlany.pl
Strona główna informatorbudowlany.pl Początek bloku Kontakt z informatorbudowlany.pl Regulamin informatorbudowlany.pl Cennik informatorbudowlany.pl Poczta z informatorbudowlany.pl
STRONA GŁÓWNA POCZTĄTEK BLOKU KONTAKT REGULAMIN CENNIK POCZTA
Aktualnie 1 gość
Logowanie
Login: 
Hasło: 
 Nie pamiętam hasła
Zarejestruj się:
Osoba fizyczna   Firma
Menu
Katalog firm
Katalog towarów
Kosztorysy budowlane
Tablica ogłoszeń
Tłumaczenia on-line
Kreatory
Katalog stron WWW
Procedury, Druki, Pliki
Wydarzenia
Bankowość
Biznes
Budownictwo
Ekonomia, finanse
IBB Estimator
IBB Estimator
Informatyka, internet
Komunikaty
Nieruchomości
Praca
Prawo
Prognozy
Rozmaitości
Targi
UE
Prawo
Poczta
Konsultanci
Witam, czekam na pytania odnośnie spraw technicznych portalu (chwilowo niedostępny, zostaw wiadomość, jeżeli chcesz otrzymać odpowiedź podaj adres e-mail)
Wiadomość poufna 
 
Reklama
Informacje
Fraza:  

Polscy rzemieślnicy poszukiwani
   Rusza druga fala naboru do pracy w Unii. Po lekarzach i pielęgniarkach przyszedł czas na fachowców. - To już boom! - mówi szef firmy, która zaczęła szukać w Polsce... 300 spawaczy
   Creyf's to międzynarodowa agencja pracy działająca w całej Europie. W Polsce ma 20 oddziałów i siedzibę w Łodzi. Jej pracownicy rozpoczęli właśnie największy zagraniczny nabór w historii firmy w Polsce. - Nasz niemiecki oddział poprosił nas o znalezienie 300 spawaczy. Jedyne wymagania to elementarna znajomość języka i doświadczenie w zawodzie - informuje Aneta Siwecka z Creyf's.
   Z równie wielkim "zamówieniem" musi zmierzyć się międzynarodowa agencja pracy Adecco (5,8 tys. biur w 68 krajach świata). Rozpoczęła właśnie nabór 500 osób na linię produkcyjną w Holandii. - Wysłaliśmy tam już ludzi na próbę. Holendrzy są zachwyceni - zdradza Ewa Leśkiewicz z Adecco. Firma zabiera się też do poszukiwań 100 stolarzy i cieśli do Norwegii. - Mamy dziesięć razy więcej propozycji z Unii niż rok temu! - informuje Leśkiewicz.
   - Nasze oddziały w Europie ostatnio ciągle do nas dzwonią. Szukają w Polsce głównie inżynierów, parkieciarzy, malarzy, drukarzy i robotników fizycznych - informuje Anna Kaczmarek z agencji Manpower (3,9 tys. biur w 61 krajach świata).
   - To już boom! A propozycji będzie coraz więcej - przewiduje Maurice Delbar, dyrektor polskiego oddziału Creyf's. Jego zdaniem w Unii jest ogromne zapotrzebowanie na polskich pracowników. - Bo takich fachowców jak w Polsce na Zachodzie już nie ma - tłumaczy Delbar. Niemcy, Belgowie czy Anglicy nie chcą już utrzymywać się z pracy rąk. Wolą usługi i pracę umysłową, a pozostali jeszcze na rynku robotnicy nie są wszechstronni. - Polacy umieją zrobić wszystko. Spawacz, któremu szef zaproponuje wykonanie innego zadania na boku, będzie szczęśliwy, że ktoś docenia jego umiejętności. Belg czy Niemiec powie: Nie mam tego w umowie o pracę. Nie na darmo o Polakach mówi się "złote rączki" - uważa Delbar. Jego zdaniem nasi pracownicy są dużo lepiej oceniani niż pracujący w Niemczech Hiszpanie, Portugalczycy, Włosi czy Turcy. Bardziej się przykładają i nie żądają wysokich zarobków.
   Do tej pory Polacy wyjeżdżali głównie do Wielkiej Brytanii i Irlandii, bo kraje te nie wprowadziły okresów przejściowych w zatrudnianiu Polaków. Po pół roku naszej obecności w Unii pracodawcy z pozostałych krajów zdobyli zezwolenia od tamtejszych urzędów pracy na zatrudnianie Polaków. Udowodnili, że nie mogą znaleźć fachowców na miejscu. Stąd wielki nabór Creyf's do Niemiec.
   Polacy mogą tam liczyć na 8-10 euro za godzinę, czyli od 1,4 do 1,8 tys. euro miesięcznie (od 6 do 7,8 tys. zł). W Wielkiej Brytanii pracodawcy płacą 4-5 funtów za godzinę (700-900 funtów miesięcznie).


Źródło: Wyborcza (gazeta.pl) - Gazeta ogólnopolska
Dodał: pp

Data dodania: 22-10-2004

© 2003-2006 informatorbudowlany.pl kontakt problemy techniczne wyszukiwarka partnerzy zgłoś błąd

Nowe zasady dotyczące cookies. Aby nasza strona lepiej spełniała Państwa oczekiwania wykorzystujemy pliki cookies. Informujemy, że można zablokować zapisywanie ciasteczek, zmieniajšc ustawienia przeglšdarki. Szczegółowe informacje.